Turek chciał przechytrzyć strażników granicznych na Balicach

W poniedziałek rano, na krakowskim lotnisku w Balicach zatrzymany został 20-letni mężczyzna, który podjął próbę wyjazdu z Polski do Wielkiej Brytanii, łamiąc obowiązujące przepisy prawne.

Cudzoziemiec wykorzystał podczas kontroli granicznej duński paszport, który co prawda był autentyczny i wydany przez właściwe organy, lecz nie należał do posługującego się nim mężczyzny. Funkcjonariusze Straży Granicznej odkryli również, że w dokumencie brakowało kilkunastu stron, przeznaczonych na stemple kontroli granicznej i wizy. Mężczyzna, oprócz uszkodzonego paszportu nie posiadał żadnych dokumentów, które mogłyby potwierdzić jego tożsamość i obywatelstwo.

Ze składanych przez zatrzymanego wyjaśnień wynikało, że jest on najprawdopodobniej obywatelem Turcji, narodowości kurdyjskiej, który od kilku lat mieszka i podróżuje po Europie. Tym razem planowana podróż z Danii przez Wiedeń (autobusem rejsowym) i z Krakowa do Londynu (samolotem), została zakończona w Polsce.

Cudzoziemiec przyznał się do próby przekroczenia granicy RP wbrew przepisom przy użyciu podstępu, co do własnej tożsamości. Decyzją Sądu spędzi najbliższe 3 miesiące w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Info PSG/Justyna Drożdż 

Prowadzisz biznes w Krakowie? Zapraszamy do współpracy!

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności