Tramwaje wracają na ul. Zakopiańską i będą kursowały dwoma torami

Zakończyły się prace związane z wykonaniem drugiego toru tramwajowego wzdłuż ul. Zakopiańskiej. Po tygodniowej przerwie w kursowaniu tramwajów, związanej z połączeniem nowego torowiska do istniejącego układu torowisk, tramwaje wracają na ul. Zakopiańską i będą kursowały dwoma torami.

– Przejazd próbny, który odbył się w piątek, potwierdził poprawność wykonania prac, a co za tym idzie od soboty, 29 sierpnia tramwaje będą mogły wznowić dwukierunkowe kursowanie do Borku Fałęckiego – powiedział Krzysztof Migdał, inżynier kontraktu Trasa Łagiewnicka SA.

Trasa Łagiewnicka połączy komunikacyjnie osiedle Kurdwanów z osiedlem Ruczaj. W jej ramach oprócz przebudowy 600-metrowego torowiska wzdłuż ul. Zakopiańskiej wybudowana zostanie nowe torowisko o długości blisko 2 kilometrów. Połączy ono pętlę Kurdwanów z ul. Zakopiańską, gdzie powstanie węzeł przesiadkowy. Nowa linii tramwajowa będzie przebiegać przez nowe mosty na rzece Wildze oraz nad ul. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Fot. MPK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności