Świetna wiadomość dla miłośników sportu i gier zespołowych!

Od września jedenaście krakowskich szkół samorządowych przystąpi do pilotażowego programu rezerwacji boisk i sal gimnastycznych on-line – za pośrednictwem aplikacji BallSquad. Wystarczy kilka kliknięć w telefonie, aby wynająć miejsce na rozgrywki, a także skompletować drużynę.

 Od września wybrane szkoły umożliwią rezerwację obiektów sportowych z wykorzystaniem aplikacji mobilnej BallSquad. To rozwiązanie z zakresu smart city, dzięki któremu mieszkańcy łatwiej znajdą odpowiadający im obiekt, a także sfinalizują formalności, wykorzystując do tego tylko telefon komórkowy lub komputer. Aplikacja jest udogodnieniem także dla dyrektorów i pracowników szkół, bo dzięki niej będą mogli sprawniej zarządzać rezerwacjami oraz dotrzeć do większego grona osób ze swoją ofertą i terminami wynajmu, które były do tej pory najmniej popularne – mówi Ewa Całus, dyrektorka Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.

Sam proces rezerwacji będzie przebiegać wyłącznie poprzez stronę internetową lub w aplikacji mobilnej. Aby wynająć salę gimnastyczną lub przyszkolne boisko w określonych godzinach, nie będzie już potrzebne podpisywanie umów w wersji papierowej oraz dodatkowe formalności. Wystarczy wejść na stronę app.ballsquad.pl oraz znaleźć dogodny termin i obiekt do wynajęcia. Jest to prostsze dzięki dostępnej mapie, zdjęciom oraz wyszukiwarce miejsc.

Dużym ułatwieniem dla mieszkańców będzie możliwość dokonania płatności on-line. To jednak nie wszystko. Opłata za wynajem sali lub boiska może być rozdzielana między wszystkich uczestników gry. Dodatkowo rezerwacja może być dokonana jednorazowo lub długoterminowo – to rozwiązanie korzystne dla osób, chcących spotykać się na wspólnych rozgrywkach cyklicznie.

Aplikacja pomaga także w sieciowaniu miłośników konkretnych dyscyplin sportu z całego Krakowa, którzy wcześniej nie wiedzieli o swoim istnieniu. Można w niej stworzyć własny profil gracza, wybierając ulubione dyscypliny oraz zaznaczając obszar Krakowa, w którym jest możliwy udział w rozgrywkach. W oparciu o te informacje są przesyłane komunikaty na temat utworzonych rezerwacji sal i poszukiwania zawodników do wspólnej gry.

Szkoły, które wezmą udział w pilotażu wynajmu obiektów sportowych od września 2020 roku, to:

• Szkoła Podstawowa nr 7 (ul. Władysława Spasowskiego 8),

• Szkoła Podstawowa nr 26 (ul. Ignacego Krasickiego 34),

• Szkoła Podstawowa nr 40 (ul. Pszczelna 13),

• Szkoła Podstawowa nr 85 (os. Złotego Wieku 4),

• Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 105 (os. Słoneczne 12),

• Szkoła Podstawowa nr 117 (ul. Jana Kurczaba 15),

• Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 (ul. Strąkowa 3a),

• Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 (ul. Kazimierz Odnowiciela 2),

• Zespół Szkół Energetycznych (ul. Loretańska 16),

• VIII Liceum Ogólnokształcące (ul. Grzegórzecka 24),

• IX Liceum Ogólnokształcące (ul. Czapińskiego 5).

Aplikacja BallSquad jest działaniem z zakresu smart city mającym na celu zwiększenie dostępu do obiektów infrastruktury sportowej. Kraków jest jednym z pierwszych miast korzystających z tego rozwiązania w ramach pilotażu realizowanego w roku szkolnym 2020/2021.

Więcej informacji można znaleźć na stronie app.ballsquad.pl.

Info UMK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności