Spędź weekend na Krakowskim Pikniku!

Moc atrakcji czeka na piknikowiczów już w najbliższy weekend! Widzimy się 8 sierpnia w parku Lotników Polskich i 9 sierpnia w parku Maćka i Doroty na Osiedlu Kliny! 

Jak co roku czeka nas moc atrakcji, dobre jedzenie, zajęcia sportowe i rekreacyjne. Widzimy się w każdą sobotę i niedzielę w różnych parkach Krakowa. U piknikowych wystawców i w foodtrackach będzie można zaopatrzyć się w lokalne produkty, degustować lub zwyczajnie najeść się do syta. Nie zabraknie wyjątkowych zabytkowych pojazdów serwujących aromatyczną kawę i rzemieślnicze lody.

– Oczywiście najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo krakowianek i krakowian. Bacznie obserwujemy bieżąca sytuację i dostosowujemy się do obowiązujących wymogów służb sanitarnych. Zapraszamy mieszkańców Krakowa do spacerowania po parkach, aktywnego spędzania wolnych chwil w zieleni oraz… wspólnego leniuchowania na trawie – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Harmonogram:

  • 8 sierpnia – park Lotników Polskich
  • 9 sierpnia – park Maćka i Doroty Osiedle Kliny

Kino plenerowe:

8 sierpnia – „Za jakie grzechy, dobry Boże ?”/ Qu’est-ce qu’on a fait au Bon Dieu? (2014) – pokaz wyjątkowo o godz. 21.00, w parku Lotników Polskich (nieopodal TAURON Areny Kraków)

„Muzyczne Plenery”:

9 sierpnia – park Maćka i Doroty: kwartet smyczkowy Manus, start o godz. 14.00

Harmonogram na kolejne weekendy:

  • 15 sierpnia – park w Czyżynach
  • 16 sierpnia – park T. Kościuszki
  • 22 sierpnia – park Krakowski
  • 23 sierpnia – park Dębnicki
  • 29 sierpnia – park Decjusza
  • 30 sierpnia – park Bednarskiego

Niezmiennie celem Pikniku Krakowskiego jest popularyzowanie idei wspólnoty lokalnej, propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zdrowego stylu życia. Piknik współtworzą wystawcy z dobrym jedzeniem – tak urozmaiconym, aby na miejscu można było zjeść zarówno śniadanie, jak i obiad. Pozostały czas możemy przeznaczyć na relaks, sport, rekreację i zajęcia „dydaktyczne”.

Piknik Krakowski jest częścią akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”. Zapraszamy do polubienia profilu Pikniku Krakowskiego na Facebook’u oraz profilu kampanii „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” (@BadzTurysta na FB i Instagramie).

Na Piknik Krakowski zaprasza Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności