Skład eNek na Krakowskiej Linii Muzealnej. Zapraszamy do podróży już w niedzielę

W najbliższą niedzielę, 2 sierpnia br., mieszkańców Krakowa i turystów zapraszamy do zwiedzania miasta i podróży historycznymi tramwajami z kolekcji MPK S.A. w Krakowie. Tym razem na Krakowskiej Linii Muzealnej nr 0 z przystanku Dajwór do Cichego Kącika będzie kursować skład eNek: N (26) + 4ND ( 573)

Odjazdy z przystanku Dajwór zostały zaplanowane na godzinę 10.55, 12.55, 14.55 i 16.55, a z Cichego Kącika o 11.55, 13.55, 15.55 i 17.55.

Popularne w okresie socjalizmu wagon typu N były produkowane w czterech polskich wytwórniach w oparciu o rozwiązania niemieckich wagonów KSW. Były przez lata używane we wszystkich polskich miastach eksploatujących tramwaje. W Krakowie w latach 1949-1988. W 1992 roku wyremontowano wagon N26, który posiada oryginalne wyposażenie i wnętrze z początku okresu produkcji.

Dwukierunkowy, jednoczłonowy wagon silnikowy, wyposażony w cztery odsuwane ręcznie dwuskrzydłowe drzwi. Tramwaj 4N jest rozwojową wersją typu N. Produkowane od 1956 roku tramwaje normalnotorowe typu 4N eksploatowane były przez większość polskich miast posiadających wówczas komunikację tramwajową. W Krakowie pierwsze pojawiły się w 1958 roku. W stosunku do pierwowzoru zwiększono pojemność wagonu i zmieniono układ zawieszenia i hamowania. Wagony używano do 1988 roku. W Krakowie zachowano tylko wagon doczepny 4ND-573. Obecnie trwają prace remontowe przy odbudowie wagonu silnikowego pozyskanego do krakowskiej kolekcji z Poznania.

W zabytkowych tramwajach obowiązuje aktualna taryfa biletowa (w tym roku nie będzie możliwość zakupu biletu u osób z obsługi linii). Pasażerowie mają obowiązek posiadania maseczek. Podobnie jak w innych pojazdach także na Krakowskiej Linii Muzealnej jest limit osób, które jednocześnie mogą podróżować (obecnie wynosi on 50 proc. wszystkich dostępnych miejsc). Dokładna informacja o liczbie osób, które będą mogły jednocześnie podróżować została umieszczona przy drzwiach wewnątrz pojazdów. Zabytkowe tramwaje będą także dezynfekowane, w tym szczególnie te elementy, których dotykają pasażerowie.

Szczegółowy rozkład jazdy linii nr 0 jest dostępny na stronie internetowej www.mpk.krakow.pl.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności