Przyleciał z Chicago do Krakowa. Trafił za kratki

25 sierpnia na krakowskie lotnisko, rejsem z Chicago przyleciał 66-letni obywatel Polski. Mężczyzna, wyjechał z Polski za ocean ponad dekadę temu. Przez ten czas już prawie zdążył zapomnieć o przeszłości. Przypomniały mu o niej wpisy w bazach danych oraz funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach.

66-latek przedstawił strażnikom granicznym do kontroli paszport, którego ważność skończyła się w styczniu…2009 roku. Funkcjonariusze potwierdzając tożsamość i obywatelstwo mężczyzny w bazie PESEL oraz zatrzymali nieważny dokument.

Dalsze sprawdzenia ujawniły również, że Polak od 11 lat poszukiwany jest listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Trzebnicy – w celu zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego. Powodem ścigania mężczyzny przez polski wymiar sprawiedliwości były oszustwa (art.286 § 1 kk), których w przeszłości dopuścił się poszukiwany.

Strażnicy Graniczni zatrzymali 66-latka i przekazali Policjantom Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy doprowadzili mężczyznę do zakładu karnego.

Info PSG/ Michał Tokarczyk 

Prowadzisz biznes w Krakowie? Zapraszamy do współpracy!

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności