Przed nami 13. odsłona Nocy Cracovia Sacra. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Kolejna, 13. odsłona Nocy Cracovia Sacra, wchodzącej w skład projektu pn. Krakowie Noce, odbędzie się tradycyjnie 14 i 15 sierpnia pod hasłem „Sztuka Sakralna – w hołdzie św. Janowi Pawłowi II”. Ta szczególna dedykacja związana jest z przypadającą w tym roku 100. rocznicą urodzin Papieża Polaka i ustanowieniem przez Sejm RP roku 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II.

Pomimo panującej pandemii wydarzenie zostanie zrealizowane, aczkolwiek tegoroczna ofertowa programowa, zawsze bogata i zróżnicowana, musiała ulec znacznemu ograniczeniu. W ramach tego przedsięwzięcia, w wybranych krakowskich klasztorach oraz Opactwie ss. benedyktynek w Staniątkach zaprezentowane zostaną wyjątkowe wystawy sakralne. Zapraszamy również na koncert Capelli Cracoviensis, który odbędzie się 14 sierpnia br. w kościele św. Łazarza w Krakowie.

Z uwagi na obecną sytuację, wejście na wszystkie wydarzenia w ramach Nocy Cracovia Sacra będzie limitowane, z zachowaniem środków  bezpieczeństwa wg wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Program wydarzenia

Szczegółowy program Nocy, jak również wszelkie informacje na temat udziału w poszczególnych wydarzeniach dostępne są tutaj.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności