Pożar w zakładzie produkcyjnym świec i zniczy

W dniu 16.08.2020 około godziny 17:50 na numer alarmowy wpłynęła informacja o pożarze w zakładzie produkującym świece i znicze w miejscowości Zabierzów.

Do zdarzenia zadysponowano kilka jednostek straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji stwierdzono rozwinięty pożar dwóch kondygnacji (pierwszej oraz drugiej) w budynku produkcyjnym. W momencie przybycia pierwszych zastępów straży pożarnej w budynku nie było nikogo.
Zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz odłączono prąd i gaz. Podano dwa prądy piany w natarciu na palący się obiekt. Ze względu na wychodzące płomienie przez okno sprawiono kolejną linie gaśniczą w obronie na budynek, który bliźniaczo stykał się z zakładem produkcyjnym.

Dodatkowo ratownicy z kamerą termowizyjną prowadzili stałą kontrolę przyległego budynku w przestrzeni drugiej kondygnacji oraz poddasza na wypadek rozprzestrzenienia się pożaru. Następnie podano kolejny prąd piany z użyciem drabiny przystawnej od strony tarasu, przez okno na drugą kondygnację. Po zlokalizowaniu zdarzenia, dalsze działania straży pożarnej polegały na dogaszaniu zarzewi ognia oraz prowadzeniu prac rozbiórkowych.

Po zakończeniu działań, miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi.

Info i fot. PSP Kraków

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności