Policjanci kontrolują stosowanie się do obostrzeń sanitarnych

Od kilku miesięcy mierzymy się z epidemią koronawirusa, która wymusza na nas stosowanie określonych środków ostrożności, mających zapobiegać jej rozprzestrzenianiu się.

Zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych oraz miejscach w których nie można zachować bezpiecznej odległości od drugiej osoby, to nie tylko zalecenia, ale również przepisy, które nas do tego obligują.

Krakowscy policjanci na co dzień sprawdzają czy zasady te przestrzegane są w placówkach handlowych, komunikacji miejskiej oraz w miejscach dużego zagęszczenia osób, jakimi są np. plaże nad popularnymi miejskimi akwenami. W większości przypadków policjanci pouczają tych, którzy o przestrzeganiu zasad zapominają, ale zdarzają się też mandaty.
W ostatni  weekend (tj. od 7 do 9 sierpnia br.) policjanci podjęli w tym zakresie 396 interwencji, pouczyli 411 osób, wystawili 8 mandatów karnych oraz skierowali do sądu 4 wnioski o ukaranie.

Z relacji funkcjonariuszy wynika, że w przeważającej większości mieszkańcy i turyści przestrzegają obostrzeń i stosują do obowiązujących zasad.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności