Pojazdy komunikacji miejskiej wyjadą na ulice ozdobione biało-czerwonymi chorągiewkami

W tym roku obchodzimy 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej. We wtorek, 1 września, w Dniu Weterana Walk o Niepodległość RP Kraków zostanie udekorowany biało-czerwonymi flagami.

Flagi pojawią się na budynkach Urzędu Miasta Krakowa i miejskich jednostek organizacyjnych. Biało-czerwone będą maszty przed magistratem.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zachęca, aby flagi w tym dniu powiesić także na wszystkich budynkach prywatnych. Z tej też okazji TAURON Arena Kraków, estakada tramwajowa Lipska-Wielicka, kładka o. Bernatka oraz wieża telewizyjna na Krzemionkach będą podświetlone w barwach biało-czerwonych. Pojazdy komunikacji miejskiej wyjadą na ulice ozdobione biało-czerwonymi chorągiewkami.

Kraków był w czasach okupacji wojennej miejscem, w którym zrodziła się idea konspiracji niepodległościowej. To właśnie tu 80 lat temu powstała jedna z pierwszych struktur konspiracyjnych – Organizacja Orła Białego. W kraju trwał wówczas proces budowania Polskiego Państwa Podziemnego, a naród musiał pogodzić się z prowadzeniem podwójnego życia – oficjalnego, pod reżimem najeźdźcy i nielegalnego, dającego początek polskim strukturom konspiracyjnym.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności