Od 1 września zacznie działalność nowa placówka oświatowa w Krakowie

Zgodnie z zapowiedziami od 1 września zacznie działalność nowa placówka oświatowa, którą przy ul. ks. Józefa Meiera wybudował Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. Docelowo do szkoły i przedszkola będzie mogło uczęszczać 500 dzieci.

Prace budowlane zakończyły się w wakacje. W miesiącach letnich, także na zlecenie ZIM, zakupiono pierwsze wyposażenie szkoły i przedszkola. Budynek jest już po wszystkich odbiorach, dzięki czemu dzieci i młodzież mogą do niego uczęszczać.

W przypadku przedszkola do dyspozycji jest w sumie pięć sal zajęć, w tym sala do zajęć ruchowych – wszystkie wyposażone w osobne węzły sanitarne. Przewidziano także jadalnię.

Z kolei uczniowie podstawówki mają do dyspozycji 16 sal dydaktycznych, w tym pracownie tematyczne: biologiczną, chemiczną, fizyczną, plastyczną i komputerową. Są także biblioteka szkolna, świetlica, jadalnia i aula. Uczniowie będą mogli korzystać z sal gimnastycznych: większej do gier zespołowych z elektroniczną tablicą wyników i mniejszej do ćwiczeń gimnastycznych.

Przypomnijmy, że budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. ks. Józefa Meiera rozpoczęła się latem 2018 roku. Choć pierwotny harmonogram zakładał realizację zadania w trzy lata, dzięki zaproponowanym przez ZIM zmianom w dokumentach finansowych miasta i mobilizacji wykonawcy udało się je zrealizować o rok szybciej.

Warto dodać, że na dachu budynku ustawionych zostało 100 modułów fotowoltaicznych, których łączna moc wyniesie prawie 31 kW. Takie rozwiązanie sprawi, że mniejsze będą rachunki za energię elektryczną.

Wykonawcą zadania jest P.B. Dombud SA z Katowic. Koszt realizacji zadania to ok. 30 mln zł. Koszt pierwszego wyposażenia wyniósł blisko 1 milion zł.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności