Na ul. Krakowskiej pojawią się drzewa

Kończą się prace związane z przebudową ul. Krakowskiej. Tramwaje wróciły w ten rejon miasta w poniedziałek. We wrześniu wzdłuż ulicy pojawią się większe drzewa w specjalnie osadzonych pod powierzchnią chodników donicach.

Dotychczas na ul. Krakowskiej posadzono dziewięć drzew, w tym: klon czerwony, wiśnie Sargenta „Rancho” czy glediczje trójcierniowe „Skyline”. Wzdłuż ulicy pojawiło się ponad 3 tys. krzewów: berberysów, cisów pospolitych i pośrednich. W trakcie przebudowy wyznaczono również miejsca na tysiąc sadzonek traw ozdobnych, m.in.: śmiałka darniowego, rozplenicy japońskiej, turzyc i trzęślic, a także blisko 600 sztuk bylin. Zieleń posadzona przy ul. Krakowskiej jest na bieżąco utrzymywana przez wykonawcę.

Na początku września wzdłuż ulicy pojawią się klon czerwony oraz 11 sztuk glediczji trójcierniowych, które mają być sadzone w specjalnych donicach. Nie będą to typowe donice, tylko bardzo duże skrzynie wkopane w ziemię, które są na tyle duże, że drzewo będzie mogło swobodnie rosnąć, ale będzie z każdej strony odgrodzone, tak aby przyrastające korzenie nie podchodziły pod jezdnię i nie uszkadzały sieci. Otwory w podłożu zostały już przygotowane, są obecnie ogrodzone i czekają na wielkogabarytowe sadzonki.  

Info UMK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności