Na Kopcu Kościuszki odbędzie się Piknik Militarny

We wtorek 4.08.2020 r. od 10.00 do 17.00 na Kopcu Kościuszki odbędzie się Piknik Militarny. Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak spotka się z generałem Jamesem McConvillem, Szefem Sztabu Sił Lądowych USA oraz z generałem dywizji Johnem Kolasheskim, dowódcą I Dywizji Piechoty Sił Lądowych USA w związku z ulokowaniem wysuniętej amerykańskiej struktury dowódczej szczebla korpusu w Polsce. W spotkaniu weźmie także udział Georgette Mosbacher, Ambasador  USA w Polsce.

Na Pikniku będzie można porozmawiać z żołnierzami 6 Brygady Powietrznodesantowej, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, Jednostki Wojskowej NIL, 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a także z żołnierzami U.S. Army. Będzie też można zobaczyć wyposażenie wojska Polskiego, a wśród nich: Kołowy Transporter Opancerzony M-120 RAK,  KTO WRT Rosomak, SPZR Poprad, Transporter Opancerzony STRYKER, M-ATV, pojazd AERO 4×4, pojazdy HMMWV.

WSzW w Krakowie wspólnie z WKU Kraków wystawi Mobilny Punkt Rekrutacyjny, w którym będzie można złożyć wniosek o powołanie do wybranej formy służby wojskowej.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności