Miasto szykuje się do drugiej fali pandemii

W ostatnim czasie w Krakowie notujemy coraz więcej zachorowań na COVID-19, a miasto szykuje się do drugiej fali pandemii, podejmując działania na rozmaitych polach.

Uzupełniono już zapasy magazynowe środków ochrony osobistej w ramach Miejskiego Magazynu Obrony Cywilnej, zaopatrzono w nie miejskie szpitale i Domy Pomocy Społecznej, a dla seniorów przygotowywana jest akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie.

Gmina Miejska Kraków przekazała także miejskim podmiotom leczniczym (Szpitalowi Miejskiemu Specjalistyczny im. Gabriela Narutowicza, Szpitalowi Specjalistycznemu im. Stefana Żeromskiego oraz Miejskiemu Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie) ponad 4 mln zł na zakup aparatury i sprzętu medycznego, a MPO wznowiło akcję dezynfekcji chodników i przystanków. W kontekście rozpoczynającego się roku szkolnego, miasto zwróciło się także do dyrektorów samorządowych szkół i placówek z prośbą o podjęcie działań związanych z zapewnieniem bezpiecznych warunków nauki dla uczniów oraz pracy dla pracowników.

Miasto cały czas apeluje także o unikanie zbędnych zagrożeń związanych z możliwością rozprzestrzeniania się epidemii w dużych skupiskach ludzi oraz namawia mieszkańców do szczepienia się na grypę we własnym zakresie. Podobieństwo objawów zwykłej grypy i wirusa COVID-19 z pewnością będzie bowiem olbrzymim wyzwaniem dla wszystkich służb zajmujących się walką z epidemią. Tylko zdrowy rozsądek i odpowiedzialność krakowianek i krakowian połączona z działaniami podejmowanymi przez władze miasta pozwolą realnie wpłynąć na dynamikę zachorowań na koronawirusa w naszym regionie.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności