Koronawirus: Wydział Spraw Obywatelskich jednak będzie działał bez zmian. Pracownicy wrócili z urlopów

Wczoraj Małopolski Urząd Wojewódzki informował, że w związku z potwierdzeniem zakażenia koronowirusem SARS-CoV-2 u pracownika Wydziału Spraw Obywatelskich Małopolskiego konieczne było wprowadzenie zmianw funkcjonowaniu tej jednostki. W głównej mierze miały one dotyczyć zaprzestania przyjmowania od środy 12 sierpnia nowych wniosków paszportowych oraz obsługi spraw dotyczących obywatelstwa polskiego.

Urzędowi udało się zrealizować działania, które umożliwią zachowanie ciągłości pracy Wydziału w tym zakresie. Obsadę stanowisk obsługowych zapewnią pracownicy, którzy zdecydowali się – wobec tych szczególnych okoliczności – powrócić do pracy z urlopów. Zadania paszportowe i związane ze sprawami obywatelstwa polskiego przejmą też pracownicy innego wydziału, którzy wczoraj zostali przeszkoleni i przygotowani do nowych zadań.

Dzięki tym działaniom uda się zapewnić ciągłość pracy Wydziału Spraw Obywatelskich. Tym samym od środy nie nastąpią zmiany w jego funkcjonowaniu. Wnioski paszportowe mogą Państwo składać w Małopolsce – jak dotychczas – w siedzibie Wydziału przy ulicy Sebastiana w Krakowie, w delegaturach MUW w Nowym Sączu i w Tarnowie, jak i w punktach terenowych na terenie całego województwa.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności