Koronawirus: Najnowsze dane z Małopolski (12.08.2020)

WSSE w Krakowie poinformowało o kolejnych 19 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 12 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 83 lat, z powiatu tarnowskiego i wadowickiego (po 4 osoby), Krakowa i powiatu limanowskiego (po 3 osoby), powiatu nowotarskiego (2 osoby) oraz powiatów: dąbrowskiego, krakowskiego i bocheńskiego (po 1 osobie),  którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1952 ozdrowieńców.

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 173 osób. To 79 kobiet i 94 mężczyzn, w wieku od 2 miesięcy do 79 lat, z powiatu nowotarskiego (37 osób), nowosądeckiego (36 osób), Krakowa (33 osoby), Nowego Sącza i powiatu bocheńskiego (po 17 osób), powiatu wielickiego (6 osób), oświęcimskiego i tatrzańskiego (po 4 osoby), gorlickiego, myślenickiego, olkuskiego i wadowickiego (po 3 osoby), brzeskiego (2 osoby) oraz chrzanowskiego, krakowskiego, proszowickiego, suskiego i tarnowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 7 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Jednocześnie przekazujemy, że otrzymaliśmy z WSSE w Krakowie informację, że we wczorajszym raporcie jedna osoba została omyłkowo przypisana do Krakowa. Prawidłowe miejsce zamieszkania to powiat wielicki – raport skorygowano.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4937 osób.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 61-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego i 83-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 83.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności