Kopali i uderzali leżącego mężczyznę

131 wykroczeń ujawnili strażnicy miejscy w trakcie piątkowych 12-godzinnych działań w centrum Krakowa. Nałożyli 84 mandaty karne na kwotę 8 700 złotych, sporządzili 3 notatki pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli  osoby.

Podejmowane interwencje dotyczyły najbardziej uciążliwych dla mieszkańców czynów zabronionych: spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc publicznych, zakłócania porządku i odpoczynku nocnego, wybryków chuligańskich i nieobyczajnych oraz przypadków naruszania przepisów uchwały o parku kulturowym.

Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonie Rynku Głównego i Małego Rynku, przy ulicach: Szpitalnej, Floriańskiej, Pijarskiej, Sławkowskiej, św. Marka, św. Jana, Grodzkiej, Szewskiej, Siennej, Stolarskiej, Podzamcze, Wiślnej, św. Anny, Rajskiej,a także przy Placu Wszystkich Świętych, na Plantach, na Bulwarze Czerwieńskim.

Interwencje:
-ujęto 4 osoby, które na ul. Zwierzynieckiej kopały i uderzały pięściami leżącego na chodniku mężczyznę,

-udzielono pierwszej pomocy leżącemu na chodniku mężczyźnie z urazem głowy. Do momentu przybycia karetki monitorowano jego stan,

-na mężczyznę, który głośnymi krzykami zakłócał spokój i porządek publiczny, a także kierował wulgaryzmy w stronę funkcjonariuszy nałożono mandat karny – 500 zł.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności