Kolejna akcja ratunkowa na Jeziorze Czorsztyńskim

Do niebezpiecznej sytuacji doszło  po południu w  czwartek (tj. 13 sierpnia br.).  Policjanci delegowani do pełnienia służby na Jeziorze Czorsztyńskim z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie,  podczas patrolu jeziora, otrzymali zgłoszenie o wywróconej łodzi i dwóch osobach potrzebujących pomocy w rejonie Zamku w Czorsztynie.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą. Po dopłynięciu do poszkodowanych, widząc że mężczyźni byli bardzo zmęczeni, trzymali się zalanej łodzi, a kontakt z nimi był utrudniony, policjant nie tracąc czasu, wskoczył do wody i doholował kolejno poszkodowanych i wyczerpanych turystów do policyjnej łodzi. Policjanci pomogli mężczyznom dostać się na pokład. Na szczęście oprócz zmęczenia i wyczerpania, nie odnieśli oni poważnych obrażeń. Obaj mieli założone kamizelki ratunkowe, jednak niewłaściwie, co spowodowało, że trudno im było utrzymać się na powierzchni wody. Funkcjonariusze zabezpieczyli łódź oraz wyłowili sprzęt, który pływał dookoła i bezpiecznie dotarli z poszkodowanymi do brzegu. 

Na szczęście pomoc nadeszła w porę i wszystko zakończyło się pomyślnie. Pamiętajmy. Tylko przestrzegając zasad bezpieczeństwa możemy sprawić, aby nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny i zakończył się szczęśliwe.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności