Epidemia koronawirusa – policjanci będą przeprowadzać wzmożone kontrole

Wieliccy policjanci przypominają, że w związku z panującą epidemią COVID-19, nadal aktualne pozostają niektóre z wprowadzonych obostrzeń. Funkcjonariusze cały czas zwracają uwagę na to, czy mieszkańcy naszego miasta, turyści oraz wszystkie osoby przyjezdne przestrzegają obowiązujących zasad, mających na celu ochronę przed groźnym wirusem.

 Obserwowane jest niepokojące zjawisko nie stosowania się do obowiązku zakrywania nosa i ust w środkach komunikacji miejskiej, jak również we wszelkiego rodzaju placówkach handlowych wielicka policja rozpoczęła szeroko zakrojone działania mające na celu ograniczenie tej negatywnej i niezgodnej z przepisami sanitarnymi tendencji. Funkcjonariusze Ruchu Drogowego, każdego dnia przeprowadzają również kontrole środków komunikacji miejskiej, której celem jest przypomnienie pasażerom o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas podróży autobusami.

 Policjanci w czasie codziennej służby będą także zwracać baczną uwagę  czy osoby przebywające w placówkach handlowych, usługowych lub na targach stosują się do obostrzeń związanych z zakrywaniem ust i nosa. Ponadto funkcjonariusze będą przypominać właścicielom bądź administratorom obiektów handlowych, że również oni bądź inni członkowie personelu, powinni zwracać uwagę klientom nieprzestrzegającym przepisów. Policjanci przypomną również, że w razie konieczności mogą oni skorzystać z pomocy funkcjonariuszy, wzywając ich na miejsce.

 Policjanci, którzy otrzymają zgłoszenie lub sami zauważą osoby nieprzestrzegające obostrzeń, w pierwszej kolejności wyjaśniają przyczyny niestosowania się do zaleceń sanitarnych, a następnie w razie stwierdzenia naruszenia przepisów będą wyciągać wobec tych osób konsekwencje.

Jednocześnie policjanci przypominają, że w miejscach ogólnodostępnych  (np. drogi, place, cmentarze, zieleńce, parki, plaże, parkingi, nieruchomości wspólne) jeżeli nie jest możliwe zachowanie co najmniej półtorametrowego odstępu od innych osób, należy zakładać maseczki.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności