Dwóch pijanych mężczyzn wtargnęło na teren prywatnej posesji i pobili mężczyznę

W środę (26 sierpnia br.) policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach zostali skierowani na interwencję na teren posesji, gdzie dwóch agresywnych mężczyzn miało wtargnąć pojazdem na prywatny teren i pobić przebywającego tam mężczyznę. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającą i jej partnera oraz dwóch mężczyzn, będących powodem interwencji.
Policjanci ustalili, że były partner zgłaszającej wraz z kolegą wjechali pojazdem na teren jej posesji i najechali w zaparkowany tam motocykl, własności jej obecnego partnera, który także ręcznie zdewastowali, powodując na nim szereg uszkodzeń. Następnie agresywni mężczyźni zaatakowali właściciela motocykla zadając mu ciosy pięściami.


Po wylegitymowaniu napastnikami okazali się 37 i 47-latek, mieszkańcy gminy Słomniki. Obaj byli pod wpływem alkoholu, starszy z nich miał 2 promile, młodszy z kolei ponad 1,5 promila. Żaden z mężczyzn nie przyznał się do kierowania pojazdem, jednak ustalenia policjantów nie budziły wątpliwości, że kierowcą był 47-latek. Obaj agresorzy zostali zatrzymani. W trakcie wykonywanych czynności, starszy z nich – były partner zgłaszającej – wciąż zachowywał się agresywnie i znieważył funkcjonariuszy, kierując pod ich adresem obraźliwe wyzwiska. Mężczyzna zgłosił też, że może być chory na koronawirusa, co spowodowało wykonanie szeregu dodatkowych czynności dotyczących ustalenia stanu jego zdrowia. Z „chorym” mundurowi udali się do szpitala, gdzie przeprowadzono mu badanie na wirusa – wynik był negatywny.

Sprawcy noc spędzili w policyjnej celi. Kolejnego dnia usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia oraz pobicia. Dodatkowo 47-latek usłyszał jeszcze dwa zarzuty: kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i znieważenia funkcjonariuszy.  Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności