Do Łagiewnik przybędzie VII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia

W niedzielę, 23 sierpnia do krakowskich Łagiewnik przybędzie VII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia. W czasie Mszy św. o godz. 12.00 abp Marek Jędraszewski pobłogosławi Dzwony Nadziei dla kościołów na trzech kontynentach: Katedry Niepokalanego Poczęcia w Manili na Filipinach, Sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w Trindade w Brazylii i Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia jest przede wszystkim dziękczynieniem za dar konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia, której dokonał św. Jan Paweł II. Ojciec Święty modlił się wtedy, aby ten nowy kościół był zawsze miejscem głoszenia orędzia o miłosiernej miłości Boga; miejscem nawrócenia i pokuty; miejscem sprawowania ofiary eucharystycznej.

Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia powstała również, aby upamiętnić to wielkie wydarzenie jakim było uroczyste zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu przez Jana Pawła II w dniu 17 sierpnia 2002 r. Codziennie w czasie każdej Mszy św. odprawianej bazylice po Komunii św. Ten akt odmawiany jest wspólnie, a od marca tego roku, gdy nastał czas pandemii – również podczas modlitwy w Godzinie Miłosierdzia.

Natomiast od 2014 r. wierni gromadzą się na łagiewnickim wzgórzu zawsze w niedzielę po 17 sierpnia, aby przypominać znaczenie tego wydarzenia i modlić się, aby orędzie o miłosiernej miłości Boga, które tutaj zostało ogłoszone za pośrednictwem Siostry Faustyny, dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi i napełniało ich serca nadzieją.

Info Diececja.pl

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności