Chciał okazać szacunek klubowi…

1 sierpnia br. policjanci w Skawinie podczas obchodu rejonu zauważyli młodego mężczyznę stojącego na drabinie i nanoszącego sprayem na elewacji budynku stacji transformatorowej napisy o treści kibicowskiej. Wandal, widząc patrol, zeskoczył z drabiny i zaczął uciekać w pobliskie zarośla, po czym wrócił, zabrał swoją torbę i kontynuował ucieczkę już w stronę zabudowań. Policjanci po krótkim pościgu dogonili chłopaka i zatrzymali go.

Młody mężczyzna, jak się okazało,17-latek ze Skawiny miał przy sobie dwie farby typu spray i rękawiczki ze śladami farby. Nie był  dotąd notowany. Na pytanie policjantów, dlaczego dokonał tego wybryku, odpowiedział „że jest kibicem jednego z klubów piłkarskich i napisy kibicowskie naniósł na budynku, bo chciał w ten sposób okazać szacunek dla swojego klubu”. Kiedy policjanci doprowadzali go do radiowozu, to wówczas mężczyzna używał słów wulgarnych.

Okazało się też, że zaśmiecił okolice budynku stacji transformatorowej. Za te dwa wykroczenia policjanci zastosowali wobec niego postępowanie mandatowe, nakładając karę grzywny w łącznej wysokości 600 złotych. Starty powstałe w wyniku naniesienia napisów  nie są jeszcze znane. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Skawinie.
Za niszczenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Prowadzisz biznes w Krakowie? Zapraszamy do współpracy

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności