Biblioteka Kraków zaprasza na rodzinny piknik

Biblioteka Kraków zaprasza dzieci i dorosłych w najbliższą sobotę, 8 sierpnia do udziału w pikniku rodzinnym „Krakowskie parki pełne czytania”, zorganizowanym po raz kolejny w ogrodzie przy Bibliotece Głównej przy ul. Powroźniczej 2.

Dla uczestników przewidziano sporo atrakcji w kilku specjalnych strefach:

  • czytania – rodzice, rodzeństwo i dziadkowie będą mogli czytać książki dzieciom;
  • gier – rozgrywki rodzinne w wielkoformatową grę planszową lub grę terenową;
  • zabaw – konkursy, quizy, układanie klocków wielkogabarytowych, malowanie toreb;
  • relaksu – odpoczynek z książką na leżakach.

Odbędą się również warsztaty literacko-plastyczne, prowadzone przez projektantki i ilustratorki książek – Annę Kaszubę-Dębską oraz Mariannę Oklejak.

Piknik, zaplanowany w godzinach 10.00-14.30, będzie przygotowany z zachowaniem obowiązujących zaleceń sanitarnych. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego oraz korzystania ze stacji dezynfekujących.

Cieszące się popularnością pikniki rodzinne Biblioteki Kraków odbywają się w ramach projektu „Czytelniczy budzik – czas na rodzinne czytanie”, obejmującego blisko sześćdziesiąt wydarzeń przygotowanych od czerwca do grudnia.

W programie są m.in. spotkania autorskie i warsztaty ilustratorskie, teatralne poranki z książką, akcja „Krakowski pożeracz książek”, konkurs na najpiękniejszego mola i motyla książkowego i ich wielka parada, gry literackie i wystawa ulubionych książek babć oraz dziadków.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności