Będzie muzycznie w Nowej Hucie. Zapraszamy w ostatni weekend sierpnia

Od placu Centralnego aż do parku Ratuszowego w Nowej Hucie – w ostatni weekend sierpnia zapraszamy Was w muzyczną podróż po Alei Operetkowej, która wypełni się dźwiękami uwielbianych przez nowohucką publiczność oper i operetek.

Gala operetkowa w alei Róż ma wieloletnią tradycję i jest jedną z najpiękniejszych chwil integrujących mieszkańców Nowej Huty niezależnie od ich wieku – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. — Jednak najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo krakowianek i krakowian. Mając to na uwadze, w tym roku nie będziemy mogli zaprosić Państwa na Galę Operetkową w formule, jaką Państwo dobrze znają. Natomiast w ramach rekompensaty przygotowaliśmy dla Państwa cykl minikoncertów, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia w okolicy alei Róż, która na ten weekend zamieni się w Aleję Operetkową – dodaje.

W weekendową muzyczną podróż zabiorą nas znakomici soliści i solistki. W alei Róż wystąpi przy akompaniamencie Agnieszki Ignaszewskiej-Magiery Michał Dembiński, w parku Ratuszowym będziemy mogli się zrelaksować przy śpiewie Katarzyny Guran, natomiast na placu Centralnym usłyszymy Piotra Kwintę, który stworzy duet z Michałem Roemerem, a naszą podróż zakończy Katarzyna Oleś-Blacha, której akompaniować będzie Marta Mołodyńska-Wheeler.

Szanowni Państwo, Aleja Operetkowa to dwa popołudnia wypełnione operetkową muzyką. Serdecznie zapraszam Państwa na 8 minikoncertów, które odbędą się w najsłynniejszej Alei w Krakowie, czyli alei Róż w Nowej Hucie – zaprasza Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

Koncerty odbędą się w dniach 29 i 30 sierpnia 2020 roku w godz. od 15.30 do 20.00.

Szczegółowy program dostępny będzie już wkrótce na profilu wydarzenia na portalu Facebook.

Aleja Operetkowa jest częścią akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”. Zapraszamy do polubienia wydarzenia na FB oraz profilu kampanii „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” na Facebooku, a także @BadzTurysta na Instagramie.

Na wydarzenie zapraszają Miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe..

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności