Zapraszamy na bezpłatne spacery z przewodnikami. Liczba miejsc ograniczona!

Nie zważając na groźbę chłodnych wieczorów i poranków od „świętej Anki”, możemy już zacząć przygotowania do pełnego atrakcji weekendu w Krakowie. Cztery szlaki spacerowe z wykwalifikowanymi przewodnikami: od historii nierządu, przez barok, średniowiecze, aż po trudne czasy okupacji.

Sobota 25 lipca

Trzeci cykl spacerów rozpocznie się odrobinę, hmm… nieprzyzwoicie! Podczas spaceru „Wszeteczny Kraków” wspólnie odwiedzimy miejsca, w których dawni mieszkańcy Krakowa zażywali uciech i swawoli. Poznamy historię nierządu w naszym mieście: gdzie go wykonywano i jak radzono sobie z jego skutkami zdrowotnymi i demograficznymi.

Start spaceru: godzina 12.00.

Spacer przeznaczony dla osób dorosłych.

Dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Sobota nie zostanie jednak zdominowana przez pikantne historie z przeszłości, bo już dwie godziny później zapraszamy w podróż po perłach baroku. Trasa „Jak w Krakowie rozwijał się barok” pozwoli nam prześledzić rozwój sztuki i architektury barokowej na przykładzie krakowskich budowli sakralnych. Obejrzymy najsłynniejsze dzieła i poznamy historię ich twórców.

Start spaceru: godzina 14.00.

Spacer przeznaczony dla wszystkich.

Spacer z dużymi ograniczeniami dla osób z niepełnosprawnością ruchową (schody).

Niedziela 26 lipca

Praca, nauka i konspiracja: działalność krakowskiego podziemia w okresie II wojny światowej to temat trzeciego weekendowego spaceru. „Kraków w czasie okupacji” będzie gratką nie tylko dla wielbicieli historii, ale również doskonałą propozycją dla wszystkich, których zachwycił oddział Muzeum Krakowa na ulicy Lipowej i chcieliby zobaczyć miasto z perspektywy trudnego czasu okupacji.

Start spaceru: godzina 12.00.

Spacer przeznaczony dla wszystkich.

Dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

O historii można opowiadać w sposób niebanalny i zajmujący – przekonają się o tym najmłodsi uczestnicy spaceru „W średniowiecznym Krakowie”, podczas którego dowiedzą się, jak wyglądało codzienne życie mieszkańców naszego miasta przed wiekami: co jadano, jak pracowano, jak się bawiono i jak spędzano czas wolny.

Start spaceru: godzina 14.00.

Spacer przeznaczony dla dzieci.

Dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

  • Niezbędne informacje

Każdy ze spacerów trwa 2 godziny i jest prowadzony w języku polskim.

W każdym z nich może wziąć udział maksymalnie 20 osób – oczywiście z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych (uczestnikom rozdawane będą jednorazowe słuchawki).

Na spacery obowiązuje wcześniejsza rezerwacja wejściówek. Wejściówki można rezerwować przez portal EVENEA.

Rezerwacja wejściówek na spacery 25 i 26 lipca ruszy dzisiaj o godzinie 14.00.

Spacer 9, 25.07.2020 godz. 12.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer9/

Spacer 10, 25.07.2020 godz. 14.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer10/

Spacer 11, 26.07.2020 godz. 12.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer11/

Spacer 12, 26.07.2020 godz. 14.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer12/

Jedna osoba może pobrać na jeden adres mailowy maksymalnie 2 wejściówki (dla dziecka również należy pobrać wejściówkę). Zapisy zamykane są w sobotę o godzinie 10.00. Nie ma możliwości wzięcia udziału w spacerze bez wejściówki.

Dla uczestników niedzielnych spacerów (26 lipca) krakowski producent słodyczy – firma Wawel, partner wspierający akcję „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”, przygotował słodką niespodziankę.

Bezpłatne spacery z krakowskimi przewodnikami są częścią kampanii informacyjno-społecznej „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” oraz kampanii promocyjnej „Kraków nieodkryty”. Szczegółowe informacje są dostępne w aktualnościach portalu www.krakow.travel.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności