Seniorze – wybierz się na spacer po Krakowie!

Muzeum Schindlera, Collegium Maius, dawna Państwowa Fabryki Cygar i Wyrobów Tytoniowych – ciekawe miejsca i związane z nimi historie będzie można odwiedzić i poznać razem z Centrum Aktywności Seniora Pracownia Kulturalna, które starszych krakowian zaprasza na bezpłatne spacery edukacyjne.

Spacery edukacyjne organizowane przez Centrum Aktywności Seniora Pracowania Kulturalna są przeznaczone dla mieszkańców Krakowa, którzy ukończyli 60 lat. Spotkania są bezpłatne, trwają od 1 do 2 godzin.

– Kraków to historyczne serce Polski, nieodłącznie związane z dziejami naszego kraju. Miasto, którego duch przyciągał i wciąż przyciąga jak magnes. Jak to się dzieje? Odkryjcie to razem z nami! Zapraszamy na spacery po wciąż nieodkrytym Krakowie! Zajęcia prowadzą animatorzy, podróżnicy, przewodnicy – zachęcają seniorów organizatorzy przedsięwzięcia.

Program spacerów na najbliższe dni przedstawia się następująco:

  • Poniedziałek, 3 sierpnia – Zanurzeni w kulturze. Zabłocie oraz Muzeum Schindlera. Zbiórka o godz. 10.00 przy Aptece pod Orłem. Spacer oprowadzi Diana Piórkowska – podróżniczka i animatorka społeczna (liczba biletów ograniczona – tylko zapisane osoby będą mogły wejść do Muzeum).
  • Środa, 5 sierpnia – Akademia Odkrywcy na sportowo – spacer połączony z gimnastyką i odkrywaniem Krakowa. Można zabrać kijki dla wzmocnienia. Zbiórka o godz. 10.00 przed bramą Dworku Białoprądnickiego przy ul. Papierniczej 2.
  • Piątek, 7 sierpnia – Spacer z historią w tle z przewodnikiem Barbarą Łepkowską rozpoczynający się od Collegium Maius. Zbiórka o godz.10.00 na dziedzińcu budynku, obok fontanny.
  • Poniedziałek, 10 sierpnia – Zanurzeni w kulturze. Kobiety Krakowa. Spacer rozpocznie się od Państwowej Fabryki Cygar i Wyrobów Tytoniowych w Krakowie przy ulicy Dolnych Młynów, gdzie kobiety skręcały cygara; tu także zaczęły walczyć o swoje prawa. Zbiórka o godz. 10.00 przy ul. Dolnych Młynów 10 (przed bramką). Spacer poprowadzi Magdalena Badurka – założycielka Centrum Międzykulturowego, obieżyświat, mama, animatorka społeczna.

Chętnych do udziału w spacerach prosimy rezerwację miejsca i kontakt z Pracownią Kulturalną – e-mail: biuro@pracowniakulturalna.pl, tel. 784 545 453. Zapraszamy!

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności