Już jutro pierwszy Piknik Krakowski!

Leniuchowanie na trawie, pyszne jedzenie, wspólne ćwiczenia, muzyka na żywo i kino plenerowe! Pierwszy w tym roku Piknik Krakowski zawita 1 sierpnia do Parku Bednarskiego, po czym w niedzielę, 2 sierpnia, powita Was na Plantach Mistrzejowickich.

Jak co roku czeka na Was moc atrakcji, dobre jedzenie, zajęcia sportowe i rekreacyjne. Widzimy się w każdą sobotę i niedzielę w różnych parkach Krakowa. U piknikowych wystawców i w foodtruckach będzie można zaopatrzyć się w lokalne produkty, degustować lub zwyczajnie najeść się do syta. Nie zabraknie wyjątkowych zabytkowych pojazdów serwujących aromatyczna kawę i rzemieślnicze lody.

Piknik Krakowski od kilku lat w okresie letnim gromadzi w parkach tysiące osób – mieszkańców oraz turystów. Dzięki tej inicjatywie, nie wyjeżdżając za miasto, można poczuć się w sercu Krakowa jak na wakacjach. „Już w sierpniu będziemy nareszcie mogli spotkać się na żywo!” – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. – „Oczywiście najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo krakowianek i krakowian. Bacznie obserwujemy bieżąca sytuację i dostosowujemy się do obowiązujących wymogów służb sanitarnych. Zapraszamy mieszkańców Krakowa do spacerowania po parkach, aktywnego spędzania wolnych chwil w zieleni oraz… wspólnego leniuchowania na trawie” – dodaje dyrektor Helbin.

W cieniu drzew, niezależnie od wieku i kondycji, zupełnie za darmo, można będzie poćwiczyć. Piłka nożna dla najmłodszych, badminton, joga, gimnastyka dla przyszłych mam. Bardziej stateczni mogą oddać się zajęciom zręcznościowym i grom, nie tylko planszowym. Dla najmłodszych przygotowano ciekawy program, aby kreatywnie spożytkować nadmiar energii. Ale przede wszystkim można po prostu poleżeć i oddać się nicnierobieniu. Zapraszamy do piknikowania, wylegiwania się na kocu oraz relaksowania w rodzinnym gronie. Oddajmy się temu, co kochamy najbardziej: weekendowemu leniuchowaniu, zajadaniu smakołyków i radości życia. Budujmy razem więzi lokalne, poznajmy sąsiadów, panie z warzywniaka i rodzinę z białym pieskiem. W tym roku posłuchamy również muzyki na żywo i posiedzimy na trawie w kinie plenerowym.

,,Bogata, interesująca historia połączona z przyrodniczymi atrakcjami to wyróżnik wielu parków naszego miasta. Bardzo cieszymy się, że podczas sierpniowego piknikowania w tradycyjnej formie mieszkańcy naszego miasta będą mogli osobiście poznać piękno naszych parków” – mówi Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Podczas tegorocznej edycji odwiedzimy ich aż dziewięć.

Niezmiennie celem Pikniku Krakowskiego jest popularyzowanie idei wspólnoty lokalnej, propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zdrowego stylu życia. Piknik współtworzą wystawcy z dobrym jedzeniem – tak urozmaiconym, aby na miejscu można było zjeść zarówno śniadanie, jak i obiad. Pozostały czas możemy przeznaczyć na relaks, sport, rekreację i zajęcia „dydaktyczne”.

W każdą sobotę sierpnia zapraszamy na kino plenerowe!

O 20.00 zaczniemy prelekcją wprowadzającą w film, a o 20.30 start pokazu. 

Program:
1 sierpnia 
– Czas na miłość / About Time (2013) – Park Bednarskiego

8 sierpnia – Za jakie grzechy, dobry Boże ?/ Qu’est-ce qu’on a fait au Bon Dieu? (2014) – pokaz wyjątkowo o 21.00 w Park Lotników Polskich (koło Tauron Areny Kraków)

15 sierpnia – Zawód szpieg / Spy Game (2001) – Park w Czyżynach

22 sierpnia – Ziemia Obiecana (Green Film Festival) – Park Krakowski

29 sierpnia – I tak cię kocham / The Big Sick (2017) – Park Decjusza

Niedzielny relaks podczas Pikników zapewnią koncerty na żywo w ramach cyklu Muzyczne Plenery, które zagrają:

2 sierpnia – Planty Mistrzejowickie: duet skrzypcowy Jakub Żurek & Jakub Michalak

9 sierpnia – Park Maćka i Doroty: kwartet smyczkowy Manus

16 sierpnia – Park Kościuszki: Krakowski Kwintet Harfowy

23 sierpnia – Park Dębnicki: duet akordeonowy Maciej Zimka & Wiesław Ochwat

30 sierpnia – Park Bednarskiego: Chór Insieme

Każdy koncert zaczyna się o godzinie 14.00.

Harmonogram Pikniku Krakowskiego:

1 sierpnia – Park Bednarskiego

2 sierpnia – Planty Mistrzejowickie

8 sierpnia – Park Lotników Polskich

9 sierpnia – Park Maćka i Doroty Osiedle Kliny

15 sierpnia – Park w Czyżynach

16 sierpnia – Park T. Kościuszki

22 sierpnia – Park Krakowski

23 sierpnia – Park Dębnicki

29 sierpnia – Park Decjusza

30 sierpnia – Park Bednarskiego

Piknik Krakowski jest częścią akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”. Zapraszamy do polubienia profilu Pikniku Krakowskiego na Facebooku (www.facebook.com/piknikkrakowski) oraz profilu kampanii ,,Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” (@BadzTurysta na FB i Instagramie).

Na Piknik Krakowski zaprasza Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności