II etap remontu wiaduktu w ciągu Zakopiańskiej

W poniedziałek, 20 lipca br. o godz. 6:00 – rozpocznie się II etap prac przy remoncie dolnej części wiaduktu w ciągu ul. Zakopiańskiej (nad autostradą A4 i linią kolejową). Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Tak, jak w etapie I – roboty przy wiadukcie prowadzone będą całą dobę:

  • w godzinach: 5:00-21:00 na jezdni północnej autostrady A4 (relacja Rzeszów – Katowice) dostępne będą dwa pasy ruchu (awaryjny i środkowy) w kierunku Katowic oraz jeden w stronę Rzeszowa. Natomiast na jezdni południowej dla kierowców jadących w stronę Rzeszowa dostępny będzie pas środkowy. Dwa skrajne pasy będą wyłączone z ruchu.
  • w godzinach: 21:00-5:00 na jezdni północnej autostrady A4 (relacja Rzeszów – Katowice) ruch będzie odbywał się tak, jak w godzinach 5:00-21:00. Z kolei jezdnia południowa autostrady A4 (relacja Katowice – Rzeszów) będzie zamknięta dla ruchu, co oznacza, że nie będzie możliwości zjazdu na łącznicę w w kierunku Chyżne – Zakopane. Objazd przez węzeł “Łagiewniki” (zawracanie na skrzyżowaniu ulic: Z. Herberta, S. Stojałowskiego i Podmokłej).
  • przez całą dobę z ruchu będzie wyłączony zjazd w kierunku Kraków – Centrum (dotyczy relacji Katowice – Rzeszów). Objazd przez węzeł “Łagiewniki” i dalej ulicami Z. Herberta i Turowicza. (Inna możliwość: na wysokości węzła “Bielany” zjazd w kierunku centrum ulicą Mirowską).

Zmiana organizacji ruchu obejmie odcinek około 3 km. Przerzucenie ruchu na wysokości ul. Kąpielowej.

Prace w ramach etapu II potrwają ok. miesiąc, po czym rozpocznie się III – ostatni etap prac remontowych.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności