Skazani wykonali budki lęgowe dla krakowskiego ZOO

Skazani wykonali budki lęgowe dla krakowskiego ZOO

To już trzeci etap współpracy pomiędzy Aresztem Śledczym w Krakowie a ogrodem zoologicznym. Dziś funkcjonariusze przekazali budki lęgowe dla kaczek i bażantów, które specjalnie dla ZOO zostały wykonane przez skazanych.

Krakowska jednostka nawiązała współpracę z ogrodem zoologicznym w kwietniu. Najpierw pomagali funkcjonariusze. Dzięki zbiórce pieniędzy udało się zakupić 60 kilogramów specjalistycznej karmy dla zwierząt. W międzyczasie rozpoczęto prace nad zaktywizowaniem skazanych. Pracownicy ogrodu zoologicznego przekazali zdjęcia zabawek dla zwierząt oraz plany budek lęgowych. A w stolarni skazani przystąpili do dzieła. W ramach realizacji programu readaptacyjnego zbudowanych zostało kilkanaście zabawek oraz 10 budek lęgowych – 6 dla kaczek oraz 4 dla bażantów. Z odpadów powstała jeszcze jedna dodatkowa budka – będą w niej mieszkać papugi.

Realizowanie programów readaptacyjnych ma niebagatelne znaczenie dla osiągania najważniejszego celu wykonywania kary pozbawienia wolności – jakim jest resocjalizacja. Mamy nadzieję, że ten projekt nie był ostatnim realizowanym przez skazanych z krakowskiego aresztu na rzecz podopiecznych ZOO, a współpraca pomiędzy tymi dwiema instytucjami nabierze nowego wymiaru po zdjęciu reżimu sanitarnego.

reklama

Tekst, zdjęcia: por. Olga Mazur

reklama
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności