Tauron Arena Kraków została nagrodzona!

Tauron Arena Kraków została nagrodzona!

Tauron Arena Kraków – największa i najnowocześniejsza hala widowiskowo-sportowa w Polsce, zdobyła nagrodę w prestiżowym konkursie MP Power Awards 2019 – w kategorii MP Power Venue: obiekt wielofunkcyjny. To wyróżnienie dla miejsc ze szczególnym potencjałem do organizacji różnego rodzaju wydarzeń.

reklama

– Wielofunkcyjność to słowo, które bardzo dobrze oddaje charakter TAURON Areny Kraków – mówi Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa. – To wyjątkowy obiekt, w którym od sześciu lat odbywają się największe wydarzenia kulturalne i sportowe, a także targi konferencje i imprezy branżowe. Blisko tysiąc wydarzeń i niemal cztery miliony osób, które do tej pory wzięły udział w wydarzeniach w arenie to liczby, które mówią same za siebie.

– To co jest warte podkreślenia to fakt, że TAURON Arena Kraków ma ogromne znaczenie dla gospodarki miasta – dodaje Jacek Majchrowski – Ma wpływ na wzrost przychodów firm i instytucji z Krakowa w szczególności na branżę noclegową i gastronomiczną. Potwierdzają to badania BBS Obserwator, przeprowadzone w 2019 roku, według których impakt ekonomiczny TAURON Areny Kraków w 2019 roku wyniósł 104 mln zł, a od momentu powstania obiektu: 396 mln zł.

– Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia. To potwierdzenie, że praca naszego zespołu przynosi doskonałe efekty – mówi Małgorzata Marcińska, prezes zarządu Areny Kraków S.A. – spółki zarządzającej obiektem – Dziękuję Jury konkursu za docenienie tego, co robimy od sześciu lat. Dziękuję również zespołowi Areny Kraków S.A. oraz wszystkim naszym partnerom i gościom – uczestnikom wydarzeń, artystom, sportowcom, organizatorom wydarzeń, klientom korzystającym z sal konferencyjnych i Małej Hali. To dzięki Wam TAURON Arena Kraków żyje i słynie z niesamowitej atmosfery podczas wydarzeń. Mam nadzieję, że mimo bardzo trudnej sytuacji w jakiej obecnie znalazły się obiekty takie jak nasz, w związku z COVID-19, wkrótce spotkamy na kolejnych wydarzeniach w TAURON Arenie Kraków.

MP Power Awards to organizowany przez portal Meeting Planner konkurs poświęcony branży eventowej, poszukujący najlepszych realizacji i praktyk we wszystkich jej sektorach. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych eventów i projektów związanych z event marketingiem, wskazanie miejsc ze szczególnym potencjałem eventowym oraz wyróżnienie osobistości i ekspertów branży.

W kategorii MP Power Venue prezentowane są  miejsca – hotele, centra konferencyjne, obiekty wielofunkcyjne i unikatowe – z największym eventowym potencjałem. Jury, wybierając nominacje, a następnie zwycięzcę w każdej kategorii, ocenia możliwości obiektu pod kątem realizacji określonego typu wydarzeń, jego atrakcyjność, rozwiązania skierowane do branży spotkań, politykę współpracy z branżą spotkań czy innowacyjność.

Wyniki konkursu organizowanego przez MeetingPlanner.pl ogłoszono w czwartek 21 maja podczas uroczystej gali MP Power Night, która po raz pierwszy została przeprowadzona online.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności