Mieszkanka Mistrzejowic przekazała oszustowi ponad 80 tys. złotych. To nie jedyny przypadek!

Pomimo licznych akcji profilaktyczno – informacyjnych dotyczących oszustw dokonywanych na tzw. legendę między innymi „na wnuczka” i „na policjanta”, niestety wciąż docierają do policji sygnały o kolejnych próbach wyłudzenia oszczędności od osób starszych.

Pod koniec kwietnia br. blisko 70-letnia mieszkanka Mistrzejowic została zmanipulowana przez oszusta podającego się za policjanta. Fałszywy „funkcjonariusz” telefonował do kobiety i przekazywał jej nieprawdziwe informacje o tym, że zgromadzone przez nią oszczędności na kocie bankowym są zagrożone. Następnie oszust instruował seniorkę, że ma wypłacać pieniądze w różnych bankach, a następnie zostawiać je w kopertach przy koszach na śmieci w rejonie kilku osiedli. Kobieta przez to, że dała się zwieść naciągaczowi straciła oszczędności w kwocie ponad 80 tys. złotych.

To nie jedyny przypadek!

29 kwietnia br. znaczne sumy pieniędzy straciły dwie krakowskie seniorki. Pierwsza z nich, ponad 60-letnia mieszkanka Podgórza, uwierzyła kobiecie podającej się za funkcjonariusza CBŚP w informację, że jej oszczędności są zagrożone. Zwiedziona historią przedstawioną przez oszustkę przekazała jej wypłacone z konta pieniądze w kwocie ponad 15 tys. złotych. Ofiarą naciągaczy padła również ponad 80-letnia mieszkanka Krowodrzy, która została oszukana metodą na tzw. „wypadek”. Na numer telefonu stacjonarnego starszej kobiety zadzwoniła osoba, która przekazała nieprawdziwe informacje dotyczące wypadku jakiemu miał ulec członek jej rodziny. Zdenerwowana seniorka, zwiedziona opowieściami oszustów, przekazała jednemu z nich prawie 10 tys. złotych oraz biżuterię.

Chcesz być na bieżąco? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności