Policjanci przeprowadzili 651 kontroli autobusów

Do jednych z zadań policjantów w czasie epidemii koronawirusa należy kontrola autobusów pod kątem ilości przewożonych pasażerów oraz uświadamianie przebywających w nich osób o zagrożeniach wynikających z nieprzestrzegania przepisów dotyczących realizacji transportu publicznego w czasie trwania pandemii.

W przeciągu 6 dni (od 14 do 19 kwietnia br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz podległych komisariatów przerowadzili aż 651 kontroli autobusów, pod kątem ilości przewożonych w nich pasażerów. Okazuje się, że kierowcy bardzo odpowiedzialnie podeszli do tego obostrzenia, bo żaden z nich nie przekroczył limitu przewożonych osób. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w autobusie może przebywać tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących.

Zgodnie z obowiązującymi od 16 kwietnia br. przepisami, każda osoba na ulicy ma obowiązek zasłaniania ust i nosa. Przeprowadzane w powiecie krakowskim kontrole pod kątem przestrzegania tego przepisu również napawają optymizmem i pokazują, że mieszkańcy stosują się do nowych obowiązków – informuje policja.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności