Balon widokowy i firma ZARYS wspierają służbę zdrowia

5.000 szt. rękawiczek i 1.000 szt. medycznych masek ochronnych dla krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego przekazane przez Balon Widokowy w Krakowie od partnera wspierającego – firmy ZARYS – producenta i dystrybutora sprzętu medycznego.

Społeczna odpowiedzialność biznesu w obecnym czasie to coś więcej niż tylko sztampowe działania prowadzone przez duże firmy w ramach budowania własnego wizerunku.

Dzisiaj to potrzeba faktycznej pomocy dla Służby Zdrowia, która jak wszyscy wiemy jest na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa.

Dlatego firma ZARYS czyni pierwszy krok i przekazuje na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie pulę 5.000 nitrylowych rękawic i 1.000 atestowanych jednorazowych medycznych maseczek ochronnych.

Jak twierdzi rzecznik prasowy SU, Pani Maria Włodkowska, są to obecnie materiały deficytowe i pierwszej potrzeby dla pracowników Szpitala w walce z wirusem.

Przekazane w dniu dzisiejszym rękawice i maski to początek działań wspierających szpitale, które są na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem

ZARYS International Group – największy w Polsce kompleksowy dostawca szerokiej gamy produktów dla sektora medycznego. Producent i dystrybutor uznanych światowych producentów wyrobów medycznych obecny na polskim i międzynarodowym rynku sprzętu medycznego. Od 1989 r. zabezpiecza i zaopatruje polskie placówki służby zdrowia w podstawowy asortyment medyczny.

Balon Widokowy – jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych Krakowa – od niedawna pełni również funkcję latającego laboratorium atmosferycznego. Na gondoli balonu został zainstalowany instrument pomiarowy skonstruowany przez naukowców z AGH z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej. Przyrząd umożliwia ciągłe pobieranie próbek powietrza w czasie lotu, co pozwala wykonywać przekrojowe badanie powietrza w osi pionowej do 285m. Dane posłużą naukowcom z AGH do nowych analiz jakości powietrza.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności