W komunikacji miejskiej będą wydzielone strefy!

Stosując się do zaleceń Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz w trosce o bezpieczeństwo prowadzących i pasażerów w każdym autobusie oraz w tramwajach, w których nie ma zamkniętych kabin, zostaną wprowadzone specjalne wydzielone strefy. W autobusach obejmą one obszar w rejonie kabiny, pierwszy drzwi oraz pierwszych siedzeń.


O tym, że jest to strefa wydzielona, w którym nie powinni przebywać pasażerowie będzie informować specjalne oznakowanie. Podobne rozwiązanie zostanie zastosowane w tych typach tramwajów, gdzie nie ma zamkniętych kabin dla motorniczych.
Wydzielenie strefy w rejonie kabiny prowadzących będzie skutkować brakiem możliwości wsiadania i wysiadania dla pasażerów pierwszymi drzwiami w autobusach oraz części tramwajów (o zablokowanych drzwiach będą informować specjalne naklejki). Nie będzie także możliwości zakupu biletu u prowadzących.
Wydzielone strefy w rejonie kabiny prowadzących będą sukcesywnie wprowadzane już od dzisiaj (11 marca). W pierwszej kolejności będą się pojawiać w autobusach.

Fot. MPK

Chcesz być na bieżąco? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności