Teatr Ludowy zaprasza na spektakle online. [Repertuar]

Teatr Ludowy zaprasza na spektakle online

We wtorek, 24 marca, o godz. 11.00 możemy obejrzeć „Krakowskie Abecadło” w reżyserii Maćko Prusaka. To muzyczny spektakl dla dzieci w wieku 5-10 lat i ich rodziców. W tej ciekawej historii każdej literce alfabetu przypisana jest krakowska opowieść. Czy wśród tych opowieści uda się znaleźć Lajkonika, wawelskiego smoka i innych bohaterów krakowskich historii i legend? Przekonajcie się sami.

W środę, 25 marca o godz. 19.00, Teatr Ludowy po raz kolejny zaprasza na „Zahipnotyzuj mnie” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. Dajcie się porwać muzyce Zygmunta Koniecznego, jednego z najwybitniejszych kompozytorów piosenek i muzyki teatralnej i filmowej. Pozwólcie się uwieść tekstom znakomitych poetów, takich jak Julian Tuwim, Krzysztof Kamil Baczyński, Miron Białoszewski, Czesław Miłosz, Maria Jasnorzewska-Pawlikowska, Wiesław Dymny, czy Agnieszka Osiecka. Spektakl będzie dostępny także 8 i 9 kwietnia.

W sobotę, 28 marca o godz. 19.00 Teatr Ludowy udostępni spektakl „Rewizor. Będzie wojna!” Artura Pałygi w reż. Małgorzaty Bogajewskiej. Mikołaj Gogol w „Rewizorze” demaskuje układy funkcjonujące w każdym społeczeństwie i systemie, a Artur Pałyga przystawia naszej rzeczywistości gogolowskie lustro. Na ile jesteśmy w stanie się w nim przejrzeć i rozpoznać? I co, jeśli lustro to rodzaj krzywego zwierciadła? Spektakl będzie dostępny także 2 kwietnia.

A w poniedziałek, 31 marca o godz. 11.00 możemy obejrzeć „Syna Smoka” w reżyserii Tadeusza Łomnickiego. To japońska baśń opowiadająca o chłopcu wychowywanym przez babcię. Taro cały wolny czas spędza na zabawie ze zwierzętami i na walkach sumo. Pewnego dnia w okolicy pojawia się Czerwony Diabeł, który porywa jego młodą przyjaciółkę Ayę. W tym samym czasie babcia Taro ulega wypadkowi. Beztroski świat chłopca rozpada się na kawałki. W takiej sytuacji Taro poznaje rodzinny sekret: jego mama żyje, ale została zamieniona w smoka i tylko Taro może ją odnaleźć. Czy się uda? – sprawdźcie sami.

Aktywne linki do spektakli pojawią się na stronie internetowej Teatru Ludowego oraz na profilu teatru w portalu Facebook w godzinie rozpoczęcia danego przedstawienia.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności