Teatr Groteska przenosi się do sieci! Będą spektakle online

W okresie najbliższych dwóch tygodni wszystkie szkoły i przedszkola będą zamknięte, a dzieci będą się uczyć w zaleconym systemie edukacji domowej. A jak będą spędzać swój wolny czas? Sposobów jest wiele książka, gry i zabawy. Można także zajrzeć do sieci, a tam …. najmłodsi znajdą swój ulubiony teatr, bo właśnie do Internetu na dwa tygodnie przenosi się Teatr Groteska.

Już od poniedziałku, 16 marca jako pierwszy teatr w Krakowie Groteska startuje z oryginalną propozycją „Złap Groteskę w sieci” i zaprasza wszystkie dzieci na specjalne, internetowe  spotkania. Każdego dnia w samo południe, na stronie internetowej teatru  www.groteska.pl  umieszczane będą najpopularniejsze piosenki ze spektakli granych w Grotesce, natomiast w ofercie na wspólne weekendowe oglądanie zobaczyć będzie można „Brzydkie kaczątko”, zarejestrowane specjalnie na tę okoliczność. Wybór ten nie jest przypadkowy „Brzydkie kaczątko” na motywach baśni H.Ch. Andersena i w reżyserii Beaty Pejcz to ulubiona sztuka najmłodszych bywalców „Groteski”. Teraz pojawi się ona w nowej odsłonie. Po raz pierwszy w Internecie.  

– Ten pomysł zrodził się w naszym teatrze jakoś tak naturalnie, niemal kwadrans po ogłoszonej decyzji o zamknięciu szkół i instytucji kultury. Rozumiemy; nie możemy grać dla naszych najmłodszych widzów na żywo – no to zróbmy im prezent w sieci. Jasne, że to nie to samo; w końcu bezpośredniego kontaktu w teatrze nic przecież nie zastąpi, ale wszyscy jesteśmy w ekstraordynaryjnej sytuacji – mówi dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Groteska Adolf Weltschek.

 „Brzydkie kaczątko” uczy tolerancji, cierpliwości, akceptacji i daje nadzieję. Teatr Groteska też!

Więcej informacji na stronie Teatru Groteska oraz na Facebooku.

Chcesz być na bieżąco? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności