MOPS uruchamia usługę „Zakupy dla Seniora”

MOPS uruchamia usługę „Zakupy dla Seniora”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej uruchamia usługę „Zakupy dla Seniora” adresowaną do mieszkańców Krakowa w wieku powyżej 60 roku życia, którzy zamieszkują samotnie lub z drugą osobą w podeszłym wieku lub z niepełnosprawnością, a związku ze stanem zagrożenia epidemicznego nie powinni opuszczać domu. Potrzeby w tym zakresie mogą również zgłaszać niepełnosprawni po 18 roku życia, którzy mieszkają sami.

reklama

KOSZT ZAKUPU NIEZBĘDNYCH ARTYKUŁÓW POKRYWA ZAINTERESOWANY. W celu dotarcia z usługą do jak największej liczby osób, zasadne jest aby kwota zgłaszanych zakupów nie była wyższa niż 150 zł.

reklama

Osoba potrzebująca pomocy może zgłosić konieczność dokonania zakupów raz w tygodniu. W ramach usługi pracownicy MOPS będą dokonywać zakupów podstawowych artykułów spożywczych, środków czystości i higienicznych w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania w wybranym hipermarkecie posiadającym szeroki asortyment artykułów.

Zgłoszenia przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pod numerem telefonu 887 202 948 w terminie od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 14:30 lub na adres: senior@mops.krakow.pl.

Zakupy będą dostarczane od godziny 8:00 w dni robocze w następnym dniu po zgłoszeniu.

Podczas rozmowy z pracownikiem MOPS należy podać swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Ponadto osoba zostanie poproszona o podanie Numeru PESEL – w celu weryfikacji wieku oraz braku możliwości zaopatrzenia w zakupy przez innych członków rodziny.

Chcesz być na bieżąco? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Bez kategorii