[List do redakcji] Apel pracownicy sklepu do mieszkańców Krakowa

Dostaliśmy wiadomość od naszej czytelniczki z prośbą o publikację.

Postanowiliśmy pokazać wam apel tej Pani (niestety się nie podpisała, więc imienia nie znamy)

Pisownia oryginalna:

„Dzień dobry. Postanowiłam napisać do państwa portalu z prośbą o nagłośnienie i zwrócenie uwagi na nas, zwykłych pracowników w sklepach spożywczych i pewnie też innych.

Ciągle słyszymy, że zamykane są różne placówki kulturalne, urzędy miasta aby ograniczyć skupisko ludzi. Zobaczcie państwo co się obecnie dzieje w sklepach (pominę fakt, że nie rozumiem robienia tych zapasów, jednak to sprawa każdego z klientów) Przez całą tą sytuację zwiększony jest ruch w sklepie, co za tym idzie klienci też są strasznie nerwowi.

Tutaj mam ogromny apel do wszystkich odwiedzających sklepy. Nie denerwujcie się na nas ,pracowników kas, obsługi stoisk, pracowników, którzy wykładają towar – naprawdę robimy co możemy abyście mogli robić zakupy…

Zanim będziecie krzyczeć „Możecie otworzyć kolejną kasę, nie widzicie tej kolejki” Pomyślcie pierw, że może w sklepie jest mniej osób, bo pracownicy mają dzieci, które nie poszły do szkoły i musieli z nimi zostać? Może jakiś pracownik wykłada w tym momencie towar, abyście go mogli kupić? (tak, w niektórych sklepach kasjerzy też wykładają towar) W imieniu wszystkich pracowników handlu proszę o wyrozumiałość na nas i swojej frustracji nie wyładowujcie na pracownikach. Oni wam naprawdę nic złego nie zrobili…

Nie będę poruszała tematu zamykania różnych placówek skupiających ludzi, takich jak kina, teatry, czy urzędy. Doskonale sobie zdaję sprawę, że my pracownicy sklepów spożywczych, aptek czy służb musimy pracować i mieć do czynienia z bardzo dużą ilością osób. Jedynie mam prośbę do Was klienci. Jeżeli czujecie się źle, poprosicie kogoś o zrobienie tych zakupów. Jeżeli my zachorujemy, kto Wam sprzeda chleb, lekarstwa…?

Dziękuję za publikację listu.

Chcesz być na bieżąco? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności