Komunikat linii lotniczej Ryanair!

Komunikat linii lotniczej Ryanair!

Ryanair, dziś (poniedziałek, 9 marca) w odpowiedzi na decyzję rządu Włoch o zablokowaniu możliwości podróżowania do „pomarańczowej strefy” w północnej części kraju, ogłosił kolejne cięcia w rozkładach lotów do/z Włoch. Decyzje o zakazie lotów z/do Włoch ze skutkiem natychmiastowym wydały również władze innych krajów (Słowacja, Czechy, Węgry, Malta i Rumunia).

reklama

Zmiany w rozkładzie lotów można podsumować w następujący sposób:

reklama
  1. Od wtorku 10 marca od godziny 24:00 do środy 8 kwietnia do godziny 24:00 Ryanair zawiesi wszystkie loty krajowe z/do Mediolanu Bergamo, Mediolanu Malpensa, Wenecji, Parmy, Rimini oraz Treviso.
  2. Od czwartku 12 marca od godziny 24:00 do środy 8 kwietnia do gozdziny 24:00 Ryanair znacznie zredukuje liczbę lotów międzynarodowych z /do Mediolanu Bergamo, Mediolanu Malpensa, Wenecji, Treviso, Parmy oraz Rimini – operacje będą odbywały się jedynie w piątki, soboty, niedziele oraz poniedziałki. Wszelkie trasy, na których dotychczas Ryanair wykonywał kilka operacji dziennie (np. Londyn Stansted – Milan Malpensa) będą ograniczone do 1 lotu (dziennie) podczas każdego z czterech dni operacji (piątek – poniedziałek). O ile ruch przyjazdowy do północnych Włoch w ostatnim tygodniu charakteryzował się dużą liczbą osób, które nie zgłaszały się na lotnisko (no show), o tyle we Włoszech, a w szczeggolności w Lombardii, nadal przebywają tysiące obywateli innych krajów, którzy chcą powrócić do swoich domów. Aby im to umozliwić Ryanair będzie wykonywał operacje lotnicze w zredukowanej skali (cztery dni w tygodniu).

Ryanair nadal będzie w pełni przestrzegał wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz zakazów lotów wprowadzanych przez poszczególne kraje. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się codziennie. Pasażerowie dotknięci zakazem podróży lub odwołaniem lotu otrzymają email informujący o wszystkich opcjach – zwrot kosztów, zmiana terminu/trasy lotu lub zwrot w ramach Travel Credit.

Ryanair szczerze przeprosił wszystkich pasażerów za zakłócenia spowodowane przez decyzję rządu włoskiego o zablokowaniu możliwości podróżowania do północncyh Włoch.

Wszyscy pasażerowie, których loty nie odbędą się, dziś (9 marca) otrzymali taką informację. W przypadku braku informacji o anulacji, lot odbędzie się zgodnie z planem.

Chcesz być na bieżąco? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Bez kategorii