Teatr VIS A VIS w Klubie Chicago prezentuje „BACK TO AMY”

Teatr VIS A VIS w Klubie Chicago prezentuje „BACK TO AMY”

Teatr VIS A VIS w Klubie Chicago prezentuje „BACK TO AMY” Największe przeboje Amy Winehouse śpiewa Wiktoria Pasierbek.

reklama

Znakiem firmowym Amy Winehouse był głęboki, ekspresywny wokal kontraltowy oraz własne teksty piosenek odnoszące się do jej osobistych przeżyć.

reklama

Płyty i piosenki Amy Winehouse otrzymały blisko 60 nagród i nominacji do prestiżowych nagród muzycznych. Debiutancki album Winehouse, Frank (2003) uzyskał znaczny sukces komercyjny, a także uznanie krytyków i nominację do Mercury Prize. Za jej następny album Back to Black (2006) Winehouse otrzymała pięć nagród Grammy w 2008, rekordową ich liczbę przyznaną kiedykolwiek kobiecie w jednym rozdaniu i rekordową liczbę przyznaną kiedykolwiek artyście brytyjskiemu, z których trzy „Najlepszy Nowy Artysta”, „Nagranie Roku” i „Piosenka Roku” zaliczane są do 4 najważniejszych nagród Grammy. Winehouse otrzymała również trzy najważniejsze nagrody Ivor Novello Awards: w 2004 i 2007 za najlepszą piosenkę współczesną (za „Stronger Than Me” i „Rehab”) oraz za najlepszą piosenkę muzycznie i lirycznie w 2008 („Love Is a Losing Game”). Otrzymała również w 2007 nagrodę Brit Award dla najlepszej brytyjskiej artystki.

Trapiona licznymi uzależnieniami i problemami ze zdrowiem psychicznym, zmarła w wieku 27 lat w swoim domu w Londynie dołączając tym samym do tak zwanego „Klubu 27”.

Inspiracją tytułu oraz klimatu koncertu „BACK TO AMY” jest ostatni album artystki „Back to Black”.

W odróżnieniu do jej poprzedniego albumu, który był inspirowany standardami jazzowymi, uwaga Winehouse w albumie „Back to Black” skierowała się ku żeńskim zespołom lat ’50 i ’60 dwudziestego wieku.

W 2012 r. została sklasyfikowana na 26 pozycji na liście 100 najważniejszych kobiet w muzyce prowadzonej przez stację 1. Jej płyta „Back to Black” pośmiertnie stała się najlepiej sprzedającym się albumem w XXI w. w Wielkiej Brytanii.

Zapraszamy Państwa do intymnego świata Amy Winehouse.

Podczas koncertu największe przeboje Amy, ale także hity Lady Gagi oraz Lany Del Rey zaśpiewa dla Państwa artystka Teatru VIS A VIS – obdarzona niezwykłym głosem o barwie ciemnego altu WIKTORIA PASIERBEK.

Teatr VIS A VIS to klasyczny café-theatre w stylu RETRO nawiązujący do teatrzyków kawiarnianych powstałych w latach trzydziestych dwudziestego wieku w Paryżu, Berlinie, Zurychu i Warszawie, które stanowiły wówczas ważny nurt kultury nieoficjalnej i niekomercyjnej.
Café-theatre to forma teatru rozrywkowego nadal niebywale popularna w zachodniej i południowej Europie – w Polsce obecnie praktycznie nieistniejąca.
Teatr VIS A VIS to kieszonkowe Variété…
Teatr wystawiający przede wszystkim spektakle kameralne, zwłaszcza muzyczne, wokalne i taneczne – także w formie kameralnych widowisk plenerowych…

Twórcą, dyrektorem i reżyserem Teatru VIS A VIS jest Bartłomiej Piotrowski – impresario z wieloletnim doświadczeniem, producent widowisk i koncertów oraz reżyser specjalizujący się w kameralnych formach teatralnych, zwłaszcza wokalnych, tanecznych i muzycznych.

ŚPIEW

Wiktoria Pasierbek

INSCENIZACJA

Bartłomiej Piotrowski

Niesamowity koncert, wspaniałe drinki, miła obsługa, idealna atmosfera… J

1.03.2020 |niedziela| godz. 18:00

Klub Muzyczny CHICAGO | ul. Sławkowska 11 | Kraków

REZERWACJE:

infoteatrvisavis@wp.pl lub infoteatrvisavis@gmail.com

Wstęp: 30 zł

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności