Szczegóły wczorajszej akcji gaśniczej w Filharmonii Krakowskiej (nagranie)

Szczegóły wczorajszej akcji gaśniczej w Filharmonii Krakowskiej (nagranie)

Państwowa Straż Pożarna podała szczegóły wczorajszej akcji gaśniczej w Filharmonii Krakowskiej.

W dniu 06 lutego 2020 r. na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu Filharmonii Krakowskiej przy ul. Zwierzynieckiej. Na miejsce na początek zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej oraz z Oficera Operacyjnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono silne zadymienie na dachu budynku. Zabezpieczono teren akcji, a w wyniku rozpoznania ustalono, że przy kominie wentylacyjnym widoczny jest ogień.

Fot. CowKrakowie.pl

Po sprawieniu drabiny mechanicznej od strony ulicy Zwierzynieckiej oraz wprowadzeniu jednego prądu wody przez klatkę schodową na poddasze obiektu dowódca akcji poprosił o zadysponowanie dodatkowych sił i środków. Przy użyciu drabiny mechanicznej podano prąd wody na pokrycie dachu, równocześnie ratownicy z linią gaśniczą poprowadzoną wewnątrz obiektu dotarli do źródła ognia i zlokalizowali pożar na wysokości przewodu wentylacyjnego i okna dachowego. Z budynku wyprowadzono dwóch pracowników firmy, prowadzącej remont, którzy nie wymagali udzielenia pomocy medycznej.

Jednocześnie od strony ulicy Smoleńsk postawiono drabinę mechaniczną i rozpoczęto działania gaśnicze. Na miejsce przybyło Pogotowie Energetyczne, które odłączyło prąd elektryczny w obiekcie. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych blachy oraz drewnianych elementów więźby dachowej i na bieżąco monitorowano ich temperaturę za pomocą kamery termowizyjnej. Pomieszczenia poddasza oddymiono przy użyciu wentylatora elektrycznego, a następnie skontrolowano detektorem gazowym na obecność tlenku węgla. Na miejsce przybyli Z-ca Komendanta Miejskiego, Naczelnik Wydziału Operacyjnego oraz dyrektor naczelny obiektu i kierownik robót z firmy prowadzącej remont filharmonii. Zapoznali się z sytuacją, a następnie w asyście Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dokonali oględzin w budynku.

Podczas działań, pod nadzorem Policji i Straży Miejskiej, wyłączono z ruchu ulicę Zwierzyniecką w kierunku Alei Trzech Wieszczy. W działaniach udział brało 11 zastępów PSP.

Info PSP

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

Fot. CowKrakowie.pl
Fot. CowKrakowie.pl
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności