Nowy neon i obfitujący w wydarzenia luty w punkcie Zgody 7

Od kilku dni mieszkańcy Nowej Huty podziwiają piękny neon, który oświetla wejście do przytulnego wnętrza punktu Zgody 7. Mieści się tam oddział informacji miejskiej InfoKraków oraz Cafe NOWA Księgarnia, w której można napić się pysznej kawy, rozgrzać gorącą czekoladą i kupić jedną z dwóch tysięcy dostępnych książek. W lutym na gości Zgody 7 czeka szereg interesujących spotkań i warsztatów: od podróży na skraj Rosji, przez rozmowy o medytacji czy kulturze w Nowej Hucie, po świętowanie… Dnia Kota. Zapraszamy!

Wybrane wydarzenia:

We wtorek 18 lutego o godzinie 18.00 odbędą się wykład Macieja Wieloboba i koncert Michała Rudasia zatytułowane W drodze powrotnej do siebie – o ścieżce duchowej wg sufizmu. Maciej Wielobób, suficki murszid (nauczyciel), wykładowca i autor wielu książek o medytacji, opowie o sufizmie w Indiach. Wykład urozmaici muzyka pochodząca z Indii i Pakistanu – energetyczne qawwali, klasyczna indyjska raga oraz miłosne ghazal – w wykonaniu Michała Rudasia, Tomasza „Ragaboya” Osieckiego i Piotra Malca. Podczas spotkania, oprócz wykładu przeplatanego muzyką, będzie można indywidualnie porozmawiać z Maciejem Wielobobem, jak również nabyć książki autora i płyty muzyków. Organizatorem spotkania jest Cafe NOWA Księgarnia.

24 lutego (poniedziałek) zapraszamy na spotkanie wokół książki Nowa Huta w kulturze – kultura w Nowej Hucie pod redakcją Jarosława Klasia i Marii Wąchały-Skindzier.Publikacja jest zwieńczeniem projektu o tym samym tytule zorganizowanego przez Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida w ramach obchodów 70-lecia Nowej Huty. Projekt obejmował cykl spacerów i prelekcji, podczas których prezentowano różne obszary kultury i sztuki w Nowej Hucie. Twórcy publikacji wzięli na warsztat architekturę, literaturę, muzykę, teatr, sztuki plastyczne, fotografię i film – przedstawili je z perspektywy nowohuckich środowisk oraz lokalnych tekstów kultury. Na spotkanie zapraszamy o godzinie 18.00. Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida.

25 lutego o godzinie 18.00 w punkcie Zgody 7 zagości Michał Milczarek, który w rozmowie z Katarzyną Syską opowie o podróży przez rosyjskie rubieże oraz powstawaniu książki Donikąd. Podróże na skraj Rosji. Autor pisze o wyprawach w dalekie strony – na Kamczatkę i Kołymę, do Workuty, Ewenkii czy Norylska. Przedstawia czytelnikowi zapiski z miejsc, w których byt graniczy z nicością. To obsesyjna wędrówka na wschód przez śnieg, kości i pustą przestrzeń w poszukiwaniu kresu mapy i rzeczywistości. Organizatorem spotkania jest Cafe NOWA Księgarnia.

Najmłodszych zapraszamy na popularne warsztaty z cyklu Czytanie-odkrywanieBaśnie świataNiezła sztukaZ książką dookoła świata oraz Literackie Ręko-czyny organizowane przez Fundację Faktor Kultura, a także na wspólne świętowanie Dnia Kota z Kicią Kocią – odwiedzi nas duża maskotka książkowej bohaterki, skorzystamy też z promocji na kocie książki, balony i kolorowanki.

Dorosłym czytelnikom polecamy spotkanie Klubu Książki Przewrót poświęcone powieści Świństwo (Truizmy) Marie Darrieussecq (28 lutego), małżeństwom – warsztaty kawowe odbywające się w ramach Tygodnia Małżeństwa (7 lutego), a wszystkich, którzy lubią rękodzieło i zwierzaki, zapraszamy na warsztaty z cyklu Zgodowe krafty (22 lutego), podczas których uszyjemy legowiska dla psów. Stworzone wspólnie posłania przekażemy zaprzyjaźnionemu schronisku Psie Pole w Racławicach.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Więcej informacji można znaleźć na Facebooku: Zgody 7 i Cafe NOWA Księgarnia

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności