Nowa płyta i trasa Łydki Grubasa! Zapraszamy na koncert w Klubie Kwadrat

Nowa płyta i trasa Łydki Grubasa! Zapraszamy na koncert w Klubie Kwadrat

31 stycznia to data premiery nowej płyty Łydki Grubasa o wdzięcznym tytule: „Socjalibacja”. Z tej okazji zespół ogłosił również nową, wiosenną trasę koncertową, na której Łydce towarzyszyć będzie Zenek Kupatasa.

Na najnowszym krążku Łydki Grubasa znajduje się 11 nowych, studyjnych kompozycji. Niemal wszystkie to całkowite premiery, nigdzie jeszcze niewykonywane publicznie. Album został zarejestrowany w białostockim Hertz Studio.

„Tematem przewodnim „Socjalibacji” są problemy, które ściąga nam na głowę wszechobecność internetu i social mediów”, mówi Bartosz „Hipis” Krusznicki, wokalista. „To dobrodziejstwo, jak i Puszka Pandory w jednym. Czy to jeszcze my kreujemy media, czy już one kreują nas? Kto tu kogo pożera i w jakich przyprawach? Na te pytania staramy się odpowiedzieć, zabierając słuchaczy na spacer składający się z 11 muzycznych kroczków”.

Płyta stanowi typową dla Łydki lekkostrawną miksturę rocka, metalu i wielu innych gatunków muzycznych, podlaną humorystycznym, ale i dosadnym, skłaniającym do refleksji tekstem.

„Jest jak zwykle – ostro, dynamicznie, rozrywkowo i groteskowo, ale i z głębszą puentą”, mówi Dominik „Długi” Skwarczyński, klawiszowiec. „Nie lubimy grać smutów. Muzycznie nowa płyta jest przystępna dla każdego, choć są na niej też utwory zarówno rozbudowane kompozycyjnie, jak i te o wiele głębsze w treści, niż to się wydaje na pierwszy rzut ucha. Podjęliśmy także wyzwanie napisania tekstów dosadnych, a jednocześnie pozbawionych wulgaryzmów. Jak nam się to udało? Oceńcie sami”.

Nowa płyta będzie promowana podczas wiosennej „Społecznej Trasy”. W jej ramach zespół wykona ponad 30 koncertów w całej Polsce.

„Będziemy grać głównie świeży materiał”, informuje Jakub „Rudy” Olszewski, perkusista grupy. „To bardzo bujające, dobre koncertowo kawałki. Chcemy zaprezentować publiczności coś nowego, choć oczywiście na koncertowej setliście nie zabraknie tych najbardziej znanych i lubianych utworów z poprzednich albumów. Całość będzie ciekawa muzycznie oraz wybuchowa pod kątem czysto imprezowym”.

Na trasie Łydce towarzyszyć będzie Zenek Kupatasa: hiperaktywny frontman, wokalista, gitarzysta i twórca piosenek, który przez 21 lat muzycznej kariery przewodził Kabanosowi, a obecnie działa solowo ze swoim nowym zespołem. Dla niego również „Społeczna trasa” stanowi doskonałą okazję do promowania najnowszej płyty („Darmowe Przytulasy”).

„Nadajemy z Łydką na podobnych falach”, mówi Zenek. „Najważniejsze dla nas są muzyka i publiczność, swoboda, luz, czasem głębszy przekaz i odrobina refleksji – czyli wszystko to, co stanowi kręgosłup rock and rolla. Każdy, kto przyjdzie na nasze koncerty, poczuje się, jak w gronie dobrych przyjaciół”.

5 marca zapraszamy na koncert do Klubu Kwadrat

Bilety dostępne są na tej stronie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności