Działania policjantów. Zatrzymano kilka osób i udaremniono…

12 lutego br. funkcjonariusze z Wieliczki na terenie jednej z posesji powiatu zlikwidowali nielegalną przetwórnię tytoniu. Jak ustalili śledczy, magazyn tytoniowy gdzie dochodziło do przestępczego procederu, w najbliższym czasie miał zostać przeniesiony w inne miejsce. W wyniku podjętych działań, na gorącym uczynku zatrzymano 45 -letniego właściciela posesji, oraz 23 -letnią kobietę. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 1200 kg nielegalnego tytoniu oraz krajanki tytoniowej. Ponadto zabezpieczono papierosy bez polskich znaków akcyzy. Czynności operacyjne, wykonane w trakcie prowadzonych działań, pozwoliły ustalić źródło dostawy tytoniu, a także osoby odpowiedzialne za nielegalną dystrybucję. 13 lutego, wieliccy kryminalni udali się do województwa lubelskiego, gdzie w powiecie biłgorajskim, zatrzymano dwóch mężczyzn. 36- latek oraz jego 61- letni ojciec, poza legalną produkcją tytoniową, dodatkowo  ,,na lewo’’ sprzedawali tytoń osobom z powiatu wielickiego.

Kryminalni przystąpili do działań

Kryminalni przystąpili do działań, których celem było zatrzymanie dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za dystrybucję nielegalnego tytoniu. Już 14 lutego br, na terenie gminy Niepołomice został zatrzymany 23- latek, który wcześniej  przez kilka kilometrów uciekał samochodem funkcjonariuszom. 18 lutego natomiast, na ul. Wielickiej w Krakowie, kryminalni zauważyli pojazd drugiego z podejrzanych, który stał zaparkowany przed jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych. W pobliżu pojazdu przebywał 27 -letni  podejrzany w obecności 30- latka, również mieszkańca powiatu wielickiego. Funkcjonariusze zatrzymali 27 -latka, ujawniając przy nim środki odurzające w postaci amfetaminy a także susz tytoniowy. Drugi z mężczyzn, chcąc uniknąć zatrzymania, próbował odjechać z miejsca. W trakcie wykonywania manewru cofania, uszkodził stojący za nim nieoznakowany radiowóz. Jak się okazało, 30- latek posiadał  decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Mieszkańcy województwa lubelskiego usłyszeli zarzuty sprzedaży wyrobów tytoniowych w postaci liści tytoniu bez oznaczeń polskimi znakami akcyzy, za co grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Zatrzymani z powiatu wielickiego usłyszeli zarzuty m. inn. przechowywania nielegalnych wyrobów tytoniowych, oraz ich wytwarzania za pomocą urządzenia do krojenia liści tytoniowych. Dodatkowo, 23- letnia kobieta oraz 23- latek usłyszeli zarzut, posiadania substancji psychotropowych w postaci amfetaminy.

Według wstępnych wyliczeń śledczych, wprowadzenie takiej ilości wyrobów tytoniowych na czarny rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty sięgające ponad  700 tys.  złotych. Do czasu zakończenia sprawy w Sądzie, prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego. 

Fot. Policja

Czytaj również:

Para internetowych oszustów zatrzymana przez krakowskich policjantów

Fot. Policja
Fot. Policja
Fot. Policja
Fot. Policja
Fot. Policja
Fot. Policja
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności