Złodzieje z Krakowa na gościnnych występach w Niepołomicach

16 stycznia, niepołomiccy policjanci zostali wezwani do jednego ze sklepów, który został okradziony. Według pracownika sklepu miało tego dokonać  dwóch mężczyzn oraz kobieta. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie sprawców. Podczas penetracji terenu, w rejonie stacji PKP zauważyli trzy  osoby, odpowiadające rysopisom.

Na widok mundurowych sprawcy podjęli ucieczkę, jednakże po krótkim pościgu, wszyscy zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu. W trakcie przeszukania, okazało się że złodzieje ukradli artykuły spożywcze, w tym znaczną ilość alkoholu na łączną kwotę około 1 tys.zł. Ponadto jeden z zatrzymanych miał przy sobie dowód osobisty innej osoby, który został utracony w wyniku przestępstwa. Po wylegitymowaniu całej trójki okazało się również, że jeden ze sprawców był poszukiwany do odbycia kary pobawienia wolności za kradzieże. Skradziony towar sklepowy w całości został odzyskany.

Sprawcy przestępstwa to dwóch mężczyzn w wieku 33 oraz 36 lat a także 28- letnia kobieta. Wszyscy są mieszkańcami Krakowa. Nie wykluczone, że sprawcy ci dokonywali również kradzieży w innych miastach, gdyż właśnie w taki sam sposób działała grupa okradająca sklepy na terenie Krakowa. Za przestępstwo kradzieży, sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Foto. poglądowe

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności