Zakłócali spokój w hotelu. Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Krakowa

W nocy, 29 grudnia ubr., dyżurny Komisariatu Policji w Zielonkach otrzymał zgłoszenie o zakłócaniu spoczynku nocnego w jednym z hoteli w gminie Michałowice. Na miejsce został skierowany patrol. W pokoju, w którym miało dochodzić do nadmiernych hałasów, mundurowi zastali 3 osoby, w tym 29-letniego mieszkańca Krakowa.

W trakcie czynności w pomieszczeniu tym stróże prawa ujawnili pudełko wypełnione marihuaną, wagę dilerską oraz młynek do suszu. Przy 29-latku, który miał wyraźne problemy z mową i koncentracją, policjanci znaleźli kryształki z cechami MDMA, które mężczyzna ukradkiem próbował wyrzucić. Miał on też przy sobie dwie fiolki z zawartością tabletek psychoaktywnych zawierających substancję 2C-B.

W trakcie dalszych czynności w pojazdach użytkowanych przez 29-latka  mundurowi ujawnili torbę z zawartością dwóch worków marihuany oraz 4 sztuki broni, prawdopodobnie gazowej, amunicję oraz naboje gazowe. Łącznie zabezpieczonych zostało ponad 300 gramów marihuany oraz substancje psychotropowe w postaci tabletek w ilości 7 sztuk zawierających substancję 2C-B oraz prawie 6 gramów kryształków zawierających substancję MDMA. Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości marihuany i zamiaru wprowadzenia jej do obrotu oraz posiadania substancji psychotropowych. 31 grudnia ubr. sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Mężczyzna był już wcześniej kilkukrotnie karany za podobne przestępstwa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności