Za tym mężczyzną policjanci podjęli pościg. Został aresztowany

17 stycznia br. w rejonie Podgórza na jednym z parkingów  policjanci zauważyli podejrzanie zachowującego się młodego mężczyznę. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest powodem jego zachowania, jednak w momencie, kiedy chcieli go wylegitymować, mężczyzna zaczął uciekać. Szybko został jednak zatrzymany i wylegitymowany. W trakcie przeszukania mężczyzny w nogawce jego spodni policjanci znaleźli worek foliowy z zawartością białej substancji, natomiast w kieszeni jego kurtki odnaleźli zawiniątko z zawartością szarych tabletek.

Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie klucz do jednego z zaparkowanych nieopodal pojazdów, gdzie funkcjonariusze również znaleźli narkotyki. Mężczyzna przyznał się, że znalezione substancje są  jego własnością. W związku z tym został on zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 2700 gramów amfetaminy, ponad 3900 sztuk tabletek ecstasy, prawie 40 gramów pokruszonych tabletek tego samego narkotyku oraz ponad 350 gramów haszyszu. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, a także przygotowywania  do wprowadzenia ich do obrotu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podejrzany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na  3 miesiące.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności