Wieczorne iluminacje Krakowa-zapraszamy na spacer

Wieczorne iluminacje Krakowa-zapraszamy na spacer

Koło Grodzkie PTTK zaprasza na kolejne spacery po Krakowie w ramach akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. To doskonała okazja, aby połączyć pasję do historii i tradycji swojego miasta ze zdrową rywalizacją. Stawką są odznaki: brązowe, srebrne i złote oraz wyróżnienie najwyższe dla miłośników podwawelskiego grodu – złota odznaka z pawim piórem!

reklama

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zgłosić się na miejsce zbiórki, a dla tras z ograniczoną liczbą miejsc należy wcześniej zaopatrzyć się w specjalną miejscówkę. Miejscówki oraz dzienniczki do zdobywania odznaki są do nabycia w Kole Grodzkim PTTK. Udział w spacerach jest bezpłatny.

reklama

Program zwiedzania, Poniedziałek 6 stycznia:

  • „Wieczorne iluminacje Krakowa”

Spacer po Krakowie oświetlonym tysiącem różnych lampek, latarni, ozdób świątecznych. To przecież okres świąteczny i Kraków jest pięknie przystrojony mnóstwem świecących ozdób. Przy okazji dowiemy się co nieco o tym, jak dawniej Kraków ozdabiano i jak oświetlano go nocą.

Zbiórka o godz. 16.00 w Domu Turysty PTTK – hotel Wyspiański, ul. Westerplatte 15/16.

Akcja „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa” organizowana jest przez Koło Grodzkie Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przy współpracy z Miastem Kraków, Towarzystwem Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Krakowa, Zamkiem Królewskim na Wawelu oraz Muzeum Archidiecezjalnym kard. Karola Wojtyły.

Szczegółowe informacje o akcji, program na cały miesiąc, regulamin zdobywania odznaki można uzyskać na stronie internetowej Koła Grodzkiego PTTK w Krakowie.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności