W tym roku na krakowskich drogach będzie się wiele działo!

Plany inwestycyjne Zarządu Dróg Miasta Krakowa na 2020 rok:

Pełna przejezdność w obu kierunkach pojawi się na ul.Igołomskiej. Wiosną ZDMK planuje kontynuację prac na IV – ostatnim odcinku ul.Myślenickiej. Jest to najbardziej zniszczony fragment, ale przystąpienie do prac drogowych jest uzależnione od zakończenia robót realizowanych obecnie przez miejskie wodociągi.

ZDMK Chce jak najszybciej wymienić starą, popękaną nawierzchnię, jak zostało to już zrobione na: I, II i III etapie inwestycji – tak by droga przez kolejne lata służyła kierowcom i poprawiała komfort podróżowania. Z mniejszych inwestycji ZDMK planuje przebudowę ulic: Królowej Jadwigi, Glinik, Wrony, Wrobela, Włodkowica, Mochnaniec oraz placów.

Ponad 3 mln 400 tys. zł przypadnie na przebudowę Rynku Kleparskiego, a 4 mln na rozpoczętą już rewitalizację pl. Biskupiego. Inwestycja, która z dnia na dzień nabiera kształtów to kładka rowerowa wzdłuż ulicy Kamieńskiego.

Rowerzyści będą mogli bezpieczniej dojechać z południa do centrum Krakowa. Kładka pozwoli na bezkolizyjne i wygodne pokonanie przez pieszych i rowerzystów węzła Kamieńskiego, Powstańców Śląskich oraz torów kolejowych. Na zadania realizowane w 2020 roku przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa przypadnie ponad 571 mln zł z Budżetu Miasta.

Info ZDMK

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności