W tych miejscach będą rozdawać ogrzewacze do rąk

Już w najbliższą środę, 29 stycznia, w 3 lokalizacjach – na rondzie Mogilskim, Grunwaldzkim i Matecznego wraz z najnowszym numerem dwutygodnika miejskiego Kraków.pl, będzie można odebrać ogrzewacz do rąk. To jedna z wielu niespodzianek, jakie w tym roku czekają na mieszkańców Krakowa w związku z trwającą kampanią informacyjno-edukacyjną pod hasłem #EKOrEWOLUCJA.

Kampania #EKOrEWOLUCJA to zgodnie z porami roku cztery odsłony – zima, wiosna, lato i jesień. W każdej z nich prezentowana będzie inna sfera działalności ekologicznej miasta. W pierwszej, zimowej odsłonie wykonany został mural poświęcony czystej energii.

Jego autorem jest Artur Wabik – artysta sztuk wizualnych, związany z ruchem graffiti i street artem. Mural można zobaczyć na ścianie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 na os. Oświecenia.

Już niebawem, w mieście będzie można zobaczyć i wziąć udział w kolejnych niekonwencjonalnych wydarzeniach. Zaplanowano między innymi zwiedzanie krakowskiej Ekospalarni, a także gorące zakończenie ferii na lodowisku przy Nowohuckim Centrum Kultury.

Każdy, kto tego dnia przyniesie z domu elektrośmieci otrzyma ogrzewacze do rąk. W ciągu roku eko atrakcji będzie dużo więcej – każda będzie związana z tematami: zieleń, woda, ruch i transport.

Info UMK

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności